Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michel
Napisano
W dniu 13.06.2026 o 14:19, Gość Master napisał:

Wczoraj ? Gdzie taki grad był ? 

Będzie mnie tak w zeszłym roku po gradzie wyglądały i dały rade
 

IMG_20250606_162615848_HDR.jpg

Gość Rolnik
Napisano

Kolego mialem tak samo w zeszlym roku, ziemniak byl zdrobnialy 30 ton udalo sie wyciagnac na brutto, ale duzo bylo w kalibrze ponizej 40 mm.

Gość Pan
Napisano
2 godziny temu, Gość Master napisał:

Jak u was grunty z zawiązaniem bulw ? U mnie szału nie ma... 

Okolice pacanowa corinna do 15 sztuk a soraja do 20

Gość Tracer
Napisano
4 godziny temu, Gość Paweł napisał:

Witam jak dziś cena na Łodzi? Pozdrawiam 

25zł worek dziś Zjazdowa

Gość Mok
Napisano
3 godziny temu, Gość Tracer napisał:

25zł worek dziś Zjazdowa

Trzymają cene w tym roku. I dobrze, tak ma byc.

Napisano
W dniu 13.06.2026 o 21:12, ahten napisał:

Podpowiedzcie. 

odmiana Catania - bardzo wczesna

sadzona normalnie 10-11.04, Upalilo ja troche kolo 9 maja przymrozkiem. Teraz ma leciny 50-70 cm ale bardzo malo i pestki pod krzakiem. Vzym to moze byc spowodowane? Zazwyczaj o tej porze roku jmialem juz sporo wieksze

czy w przypadku zasolenia gleby moze tak byc, ze praktycznie zawiazek nie ma? a nac jest piekna bujna? Czy nac powinna tez byc slaba?

Zawsze stosuje duzo podloza popieczarkowego i nigdy nie mialem problemu z bulwami, a w tym roku tragedia.

Rozsypane podloze, wymieszane, ziemniaki posadzone, tylko pozniej przez ponad miesiac nie padalo...

Susza, przymrozki, zasolenie?

Gość Władek
Napisano
30 minut temu, ahten napisał:

czy w przypadku zasolenia gleby moze tak byc, ze praktycznie zawiazek nie ma? a nac jest piekna bujna? Czy nac powinna tez byc slaba?

Zawsze stosuje duzo podloza popieczarkowego i nigdy nie mialem problemu z bulwami, a w tym roku tragedia.

Rozsypane podloze, wymieszane, ziemniaki posadzone, tylko pozniej przez ponad miesiac nie padalo...

Susza, przymrozki, zasolenie?

Pewnie, że to wszystko negatywnie wpływa na zawiązki

Gość Gość
Napisano
Godzinę temu, ahten napisał:

czy w przypadku zasolenia gleby moze tak byc, ze praktycznie zawiazek nie ma? a nac jest piekna bujna? Czy nac powinna tez byc slaba?

Zawsze stosuje duzo podloza popieczarkowego i nigdy nie mialem problemu z bulwami, a w tym roku tragedia.

Rozsypane podloze, wymieszane, ziemniaki posadzone, tylko pozniej przez ponad miesiac nie padalo...

Susza, przymrozki, zasolenie?

Wszystko po trochu się złożyło nie przeżywaj bardzo jak nac ładna to jeszcze zawiąże.Jeszcze jedna rzecz po głowie mi chodzi a mianowicie słoma z podłoża traktowana lancetem ziemniak podobno wrażliwy ale raczej krzak też byłby marny.

Gość Rolnik
Napisano

Ahten a nie masz problemu z parchem po tym podlozu pieczarkowym ? Madre glowy niby radza sadzic w drugim roku po zastosowaniu podloza

Gość Tracer
Napisano
Godzinę temu, Gość Sieradzak napisał:

Poprawka Łódź 18-15xl

Wtorek najgorszy dzień w tygodniu na handel na Zjazdowej🙂 

Napisano
3 godziny temu, Gość Sieradzak napisał:

Poprawka Łódź 18-15xl

Od czwartku wyjściowa 15zl do zabrania 10-12 zł

Napisano

Ale powiem wam, że w tym roku ziemniaki są wyjątkowo smaczne, wiadomo lord zawsze był dobrym ziemniakiem, w tym roku to już mega wyjątkowo smakuje, ale że Riviera? Nawet ona ma zupełnie inny smak, lepszy. Ciekawe od czego to zależy? 

Gość Sieradzak
Napisano
4 minuty temu, A_2 napisał:

Ale powiem wam, że w tym roku ziemniaki są wyjątkowo smaczne, wiadomo lord zawsze był dobrym ziemniakiem, w tym roku to już mega wyjątkowo smakuje, ale że Riviera? Nawet ona ma zupełnie inny smak, lepszy. Ciekawe od czego to zależy? 

To akurat jest bardzo proste.W tym roku każdy mniej nawozu posiał.

Napisano
43 minuty temu, Gość Sieradzak napisał:

To akurat jest bardzo proste.W tym roku każdy mniej nawozu posiał.

🤣🤣🤣🤣🤣 Ja dałem tyle co zawsze - a są smaczniejsze. Serio. 
A tak z innej beczki, widzę reklamę Dino - ktoś miał / ma jakieś doświadczenia z nimi?

Gość HandelZagranica
Napisano

Akurat w dino są od chłopa jednego spod poznania i z Wielunia także są dobre

Gość Kr Rybitwy
Napisano
2 godziny temu, Gość Gość mazowsze napisał:

Irga na Broniszach 40zł/15kg

Rybitwy żółty 15 zł 

Napisano
2 godziny temu, Gość Sieradzak napisał:

Krakowiaków się do Łodzi najechało i to oni zje....cene wczoraj.

To by było na tyle jeśli chodzi o dobre ceny teraz tyłku w dół kapusta do kiszenia 0,10 gr Chłopy sa poje……!!!

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...