Guest Norbert Posted June 12, 2017 Report Posted June 12, 2017 Witam, jak myślicie jaki to będzie sezon na ogórka? U nas w Świętokrzyskim zbiory opóźnienione conajmniej o 3 tyg. W zeszłym roku o tej porze spod włókniny zaczynało się zbierać. Quote
Guest Gosc Posted June 12, 2017 Report Posted June 12, 2017 Sezon będzie gorszy niż poprzedni ogorki z gruntu zbiegła się z tymi z pod agro i będzie katastrofa A nasadzone jest bo nowych dużo przybyło . Quote
Guest Gość Posted June 13, 2017 Report Posted June 13, 2017 sieci handlowe decydują o cenie, handlarze muszą się podporzątkować. zobacz co robi niemiecki bauer https://www.youtube.com/watch?v=4l6W9KR-xsg. Quote
Guest Staszek Posted June 13, 2017 Report Posted June 13, 2017 Opowiadał mi starszy znajomy jak za jego czasów rolnicy zawozili ogórki na przetwornie wspólnie i jak nie chcieli zapłacić tyle ile chcieli to wszystko lądowało w rowie i następnym razem nie było problemu... Była jakaś solidarność wśród rolników, a teraz jest ale u pośredników. Wiejska mafia rządzi. U was też po wsiach stawiają busy? cena w całej okolicy ta sama a i tak wszystko trafia do jednego czy dwóch? A jak tylko trochę się więcej ogórka robi to nie kupują i cena leci o połowę w dół? Pozdrawiam kumatych Quote
Guest Asia Posted June 20, 2017 Report Posted June 20, 2017 Witam,jak aktualne ceny na słupach? Quote
Guest Michal Posted June 27, 2017 Report Posted June 27, 2017 Jak ogórki gruntowe u was? Jakie ceny na skupach? W świętokrzyskim 1,7zl 6-10 i 0,50 10-13. Ogórka bardzo mało,w zeszłym roku o tej porze kończyłem spod włókniny zbierać a w tym się dopiero zaczynają Quote
Guest Gosc Posted June 27, 2017 Report Posted June 27, 2017 Ogórka mało jako plon czy mało posiane ? Quote
Guest Michał TKA Posted June 27, 2017 Report Posted June 27, 2017 Areałowo podobnie jak co roku,ale tak późno żeby się zaczynały to nie pamiętam. Z przykrywanych dopiero będą się zaczynać, bo na razie to na mizerie się zbiera a bez przykrycia połowa lipca najwcześniej. Quote
Guest Gosc Posted June 27, 2017 Report Posted June 27, 2017 Bez przykrycia to u mnie będą za niecały tydzień . Quote
Guest Gosc Posted July 7, 2017 Report Posted July 7, 2017 Jaka cena ogorkow ? jakie macie plony gruntu bo u mnie słabiutko Quote
Guest Marcin Posted July 7, 2017 Report Posted July 7, 2017 Kalisz konserwa 2 zł kwaszeniak 1,1 zł plon 50% mniejszy od 2016 r Jeśli mnie pamięć nie myli to jesienią ogórki zawsze gorzej plonują Quote
Guest Poludniowa Posted July 7, 2017 Report Posted July 7, 2017 U nas jest masakra z ogorem słabe krzaki plonu wogole nie ma owoce opadają plantacjie ledwo zaczęły zbierać a już są tak zaatakowane przez choroby.cena będzie adekwatna do plonu tak bardzo niskiego.nie chce prorokowac ale cena może pobić rekord z 2009czy 2013 r 3 z przodu jest pewna Quote
Guest TKA,TPI,KMI, KPR Posted July 8, 2017 Report Posted July 8, 2017 Aż chce się zbierać mam swoje ogorki i dużo kupuje,przeważnie od znajomych,ok TIR dziennie. Sprzedaje tylko bezpośrednio odbiorcy lub na export. Ciężki sezon dla pośredników "Góra czuwa" ,ogórka juz jest mało a niektórzy czekają z rozpoczęciem przetwórstwa na wyczekiwany "wysyp" i zjazd ceny,a może go nie byc w tym sezonie... od Poniedzialku cena w gore Quote
Guest tpi Posted July 9, 2017 Report Posted July 9, 2017 Gosc tka tpi to po ile płacisz?w okolicy krzyża są potentaci w skupie i jakoś mało kupują a ty tira . Quote
Guest TKA Posted July 9, 2017 Report Posted July 9, 2017 Płace może nawet i mniej od cen ustalanych od tych "potentatów" codziennie o 10,ale nie o pieniądze tutaj chodzi a skąd TIRA dziennie: prosta matematyka-ja mam 10a i plon 100kg x 200 takich jak ja... Jeszcze trochę wody w Wiśle musi upłynąć ale złote czasy tzw "potentatów" którym 1zł za kg przerzuconego ogórka było mało się kończą. Proponuje,żeby sobie sami siali i zbierali,a nie żerowali na naiwniakach bo tacy powoli się na szczęście kończą Quote
Guest TKA Posted July 9, 2017 Report Posted July 9, 2017 A po ile byś chciał i jakiego ogórka oferujesz? Z taką plantacją odbiorcę bezpośredniego powinieneś mieć,ustalo nego przed sezonem,tak na marginesie... Quote
Guest tpi Posted July 10, 2017 Report Posted July 10, 2017 Kolego tka złote czasy pośrednicy mają cały czas.odnośnie ceny to każdy patrzy wziąść jak najwięcej.i nie pisz że płacisz mniej i masz tira dziennie. Quote
Guest Michal Posted July 10, 2017 Report Posted July 10, 2017 Zgadzam się, wziąść jak najwięcej najtaniej jak się da,bo przecież 10 groszy na tirze to tylko jakieś 2400zł,śmieszne pieniądze. Generalnie jakie ceny w Polsce? W Świętokrzyskim były w okolicy 2zł na skupach,ciekawe jak dziś. Plon bez zmian. Polecacie jakieś skupy w Świętokrzyskim? Quote
ACCNorbert Posted July 10, 2017 Report Posted July 10, 2017 Witam, ogórka w tym sezonie jak na lekarstwo póki co. Plon poniżej tony z hektara robi cenę. Nasza firma kupuje ogorki w konkurencyjnych cenach,tylko prosto od rolnika. Pozdrawiam Quote
Guest tpi Posted July 10, 2017 Report Posted July 10, 2017 Gość Michał ostatnio sprzedawalem po 2zl.co do skupow to jest kilka spróbuj do rzeminowic dobrze płaci i wymagań nie ma dużych.w krzyżu jest duży skup u Pana Pustelnika. Quote
Guest Grzegorz Skalbmierz Posted July 10, 2017 Report Posted July 10, 2017 Mam ogórki i u nas najlepiej płacą pod tym nr 514132301 ale ogórek musi być perfekt w sorcie i wyglądzie. A za takie jakie się wozi na skup płacą tyle samo co wszyscy. Jakie ceny za 6-10 dziś? Quote
Guest Robert Krzyz Posted July 10, 2017 Report Posted July 10, 2017 Chyba na dziś wysyp wypada bo cena leci w dół u mnie plon dziś bez zmian niestety Quote
Guest tpi Posted July 10, 2017 Report Posted July 10, 2017 Co haha u "pana"?jak coś wiesz to pisz.trzeba się wymieniać informacjami. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.