Jump to content

Ogórki gruntowe polowe 2017


Recommended Posts

Guest Norbert
Posted

Witam, jak myślicie jaki to będzie sezon na ogórka? U nas w Świętokrzyskim zbiory opóźnienione conajmniej o 3 tyg. W zeszłym roku o tej porze spod włókniny zaczynało się zbierać.

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted

Sezon będzie gorszy niż poprzedni ogorki z gruntu zbiegła się z tymi z pod agro i będzie katastrofa A nasadzone jest bo nowych dużo przybyło .

Guest Staszek
Posted

Opowiadał mi starszy znajomy jak za jego czasów rolnicy zawozili ogórki na przetwornie wspólnie i jak nie chcieli zapłacić tyle ile chcieli to wszystko lądowało w rowie i następnym razem nie było problemu... Była jakaś solidarność wśród rolników, a teraz jest ale u pośredników. Wiejska mafia rządzi. U was też po wsiach stawiają busy? cena w całej okolicy ta sama a i tak wszystko trafia do jednego czy dwóch? A jak tylko trochę się więcej ogórka robi to nie kupują i cena leci o połowę w dół? Pozdrawiam kumatych

Guest Michal
Posted

Jak ogórki gruntowe u was? Jakie ceny na skupach? W świętokrzyskim 1,7zl 6-10 i 0,50 10-13. Ogórka bardzo mało,w zeszłym roku o tej porze kończyłem spod włókniny zbierać a w tym się dopiero zaczynają

Guest Michał TKA
Posted

Areałowo podobnie jak co roku,ale tak późno żeby się zaczynały to nie pamiętam. Z przykrywanych dopiero będą się zaczynać, bo na razie to na mizerie się zbiera a bez przykrycia połowa lipca najwcześniej.

  • 2 weeks later...
Guest Gosc
Posted

Jaka cena ogorkow ? jakie macie plony gruntu bo u mnie słabiutko

Guest Marcin
Posted

Kalisz konserwa 2 zł  kwaszeniak 1,1 zł plon 50% mniejszy od 2016 r    Jeśli mnie pamięć nie myli to jesienią ogórki zawsze gorzej plonują  ;)

Guest Poludniowa
Posted

U nas jest masakra z ogorem słabe krzaki plonu wogole nie ma owoce opadają plantacjie ledwo zaczęły zbierać a już są tak zaatakowane przez choroby.cena będzie adekwatna do plonu tak bardzo niskiego.nie chce prorokowac ale cena może pobić rekord z 2009czy 2013 r 3 z przodu jest pewna

Guest TKA,TPI,KMI, KPR
Posted

Aż chce się zbierać :) mam swoje ogorki i dużo kupuje,przeważnie od znajomych,ok TIR dziennie. Sprzedaje tylko bezpośrednio odbiorcy lub na export. Ciężki sezon dla pośredników :) "Góra czuwa" ,ogórka juz jest mało a niektórzy czekają z rozpoczęciem przetwórstwa na wyczekiwany "wysyp" i zjazd ceny,a może go nie byc w tym sezonie... od Poniedzialku cena w gore

Posted

Gosc tka tpi to po ile płacisz?w okolicy krzyża są potentaci w skupie i jakoś mało kupują a ty tira .

Posted

Płace może nawet i mniej od cen ustalanych od tych "potentatów" codziennie o 10,ale nie o pieniądze tutaj chodzi :) a skąd TIRA dziennie: prosta matematyka-ja mam 10a i plon 100kg x 200 takich jak ja...

Jeszcze trochę wody w Wiśle musi upłynąć ale złote czasy tzw "potentatów" którym 1zł za kg przerzuconego ogórka było mało się kończą. Proponuje,żeby sobie sami siali i zbierali,a nie żerowali na naiwniakach bo tacy powoli się na szczęście kończą

Posted

A po ile byś chciał i jakiego ogórka oferujesz? Z taką plantacją odbiorcę bezpośredniego powinieneś mieć,ustalo nego przed sezonem,tak na marginesie...

Posted

Kolego tka złote czasy pośrednicy mają cały czas.odnośnie ceny to każdy patrzy wziąść jak najwięcej.i nie pisz że płacisz mniej i masz tira dziennie.

Guest Michal
Posted

Zgadzam się, wziąść jak najwięcej najtaniej jak się da,bo przecież 10 groszy na tirze to tylko jakieś 2400zł,śmieszne pieniądze. Generalnie jakie ceny w Polsce? W Świętokrzyskim były w okolicy 2zł na skupach,ciekawe jak dziś. Plon bez zmian. Polecacie jakieś skupy w Świętokrzyskim?

Posted

Witam, ogórka w tym sezonie jak na lekarstwo póki co. Plon poniżej tony z hektara robi cenę. Nasza firma kupuje ogorki w konkurencyjnych cenach,tylko prosto od rolnika. Pozdrawiam

Posted

Gość Michał ostatnio sprzedawalem po 2zl.co do skupow to jest kilka spróbuj do rzeminowic dobrze płaci i wymagań nie ma dużych.w krzyżu jest duży skup u Pana Pustelnika.

Guest Grzegorz Skalbmierz
Posted

Mam ogórki i u nas najlepiej płacą pod tym nr 514132301 ale ogórek musi być perfekt w sorcie i wyglądzie. A za takie jakie się wozi na skup płacą tyle samo co wszyscy. Jakie ceny za 6-10 dziś?

Guest Robert Krzyz
Posted

Chyba na dziś wysyp wypada bo cena leci w dół :) u mnie plon dziś bez zmian niestety

Posted

Co haha u "pana"?jak coś wiesz to pisz.trzeba się wymieniać informacjami.

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...