Guest przedsiebiorca Posted April 1, 2015 Report Posted April 1, 2015 bo nam zawsze zle, bo jestesmy chlopami taka gorzka prawda a powinnismy byc przedsiebiorcami, ale nam ustawodastwo nie pozwala bo nas wylaczylo z przedsiebiorcow bo to konsumentowi nie na reke by bylo jak bysmy zaczeli dzialac jak przedsiebiorcy niz jak chlopi może rozwiniesz myśl? bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi ... wolałbyś być przedsiębiorcą na ZuS-ie, opodatkowany na 102 i bez dopłat? Quote
Guest producent jablek Posted April 2, 2015 Report Posted April 2, 2015 może rozwiniesz myśl? bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi ... wolałbyś być przedsiębiorcą na ZuS-ie, opodatkowany na 102 i bez dopłat? tak. Przedsiebiorco rozwinoles to za mnie chciałbym dzialac na tych zasadach jak przedsiebioorca i bez dopłat bo nie lubie jalmuzny tylko lubie zarabiać swoja ciezka praca i godnie tak jak bym to mogl robic na wolnym rynku a nie w wysterowanym przez lewicujaca unie niby rynku rolnym. Quote
Guest kaziu Posted April 2, 2015 Report Posted April 2, 2015 działalbys jak przedsiębiorca to byś narzekał na podatki i milion innych rzeczy. Jak kto mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Polak ma w genach to ciągłe narzekanie na wszystko co tylo mozliwe. Wszyscy te dopłaty okreslają jako "jałmużna", w agrobiznesie kiedyś widziałem gościa co był wręcz zbulwersowany że tak mało dostaje tej jałmużny, ale cały dzień w kolejce stał i dobrze było. dałby mu dwa rzy tyle czy trzy też by było źle. Jednoczesnie wszyscy tą jałmużne biorą tylko huczy, jak są tacy honorowi to niech nie biorą tych "groszy". komu jest teraz dobrze ? każdy narzeka, czy to na wsi czy to w mieście. W miastach ludzie zyją od wypłaty do wypłaty, zapierdzielają u kogoś za 1400 zł tylko niedziele wolne i żyją, ile sobie prez rok czasu odłożą ? NIC. Wszystko idzie na bieżąco . Ja troche zaczałem inaczej podchodzić do życia jak miałem kogoś z rodziny młodego w szpitalu na dosć cięzką chorobe, napatrzyłem się na tych ludzi co tam leżą to mi sie zmieniło podejście, ale jak ktoś nie doświadczy to sie nie dowie o czym mowa. Dość off topa temat jest o cenach jabłek. Quote
Guest producent jablek Posted April 2, 2015 Report Posted April 2, 2015 działalbys jak przedsiębiorca to byś narzekał na podatki i milion innych rzeczy. Jak kto mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Polak ma w genach to ciągłe narzekanie na wszystko co tylo mozliwe. Wszyscy te dopłaty okreslają jako "jałmużna", w agrobiznesie kiedyś widziałem gościa co był wręcz zbulwersowany że tak mało dostaje tej jałmużny, ale cały dzień w kolejce stał i dobrze było. dałby mu dwa rzy tyle czy trzy też by było źle. Jednoczesnie wszyscy tą jałmużne biorą tylko huczy, jak są tacy honorowi to niech nie biorą tych "groszy". komu jest teraz dobrze ? każdy narzeka, czy to na wsi czy to w mieście. W miastach ludzie zyją od wypłaty do wypłaty, zapierdzielają u kogoś za 1400 zł tylko niedziele wolne i żyją, ile sobie prez rok czasu odłożą ? NIC. Wszystko idzie na bieżąco . Ja troche zaczałem inaczej podchodzić do życia jak miałem kogoś z rodziny młodego w szpitalu na dosć cięzką chorobe, napatrzyłem się na tych ludzi co tam leżą to mi sie zmieniło podejście, ale jak ktoś nie doświadczy to sie nie dowie o czym mowa. Dość off topa temat jest o cenach jabłek. to nie mozna miec innego zdania niz Ty? nie narzekalbym na podatki bo bym zarabial i chetnie je placil bo bym nie musial konkurowac z takimi ktorzy zyja z doplaty a jablka na skup po 5 groszy zwioza bo nie pryskaja nie dbaja a "sie urodzilo to trza zawiz" Quote
Guest producent jablek Posted April 2, 2015 Report Posted April 2, 2015 i w kolejce po dopalyty stal bo mial h.. do roboty ja wysylam poczta bo mnie nie statc na to by czas w kolejkach marnowac bo pracuje 12 na dobe by wasnie ta jalmuzna ktra istniec nie powinna dla mnie byla malo znaczaca w dochodach, a one i tak mi spadaja z roku na rok mimo ze doplaty rosna. Nie widzicie tego do czego nas to prowadzi i co z nami robi ta polityka rozdawnictwa. honor mam ale nie musze miec go wiecej niz inni a jak cos jest zgodne z prawem to kozystam z doplat bo mam takie prawo tak samo jak krytykowac bo na wybory chodze i w wolnym krajuz zyje i moge wyrazac swoje zdanie Quote
Guest gość Posted July 7, 2015 Report Posted July 7, 2015 Szkoda że tak póżno zobaczyłem wątek Bóg za przeproszeniem opuścił "przedsiębiorcę" jak go czytam Gdyby raz zapłacił podatek od dochodu z tego co sprzeda 19% i vat 5% i jeszcze (zus 15000 na rok jak przedsiębiorca za każdą dorosłą osobę w rodzinie która żyje z gospodarstwa i w nim pracuje). To by zmądrzał, przeprosił że mówi takie niemądre rzeczy, dał na tacę w intencji aby zmian nie było jak najdłuże i zastanowił się zanim jeszcze cokolwiek by napisał Quote
Oleńka Posted August 22, 2017 Report Posted August 22, 2017 Ja wiem? Kiedyś dało radę bez dopłat. Ja tam nie narzekam, ale gdyby ich nie było, to może by skupowali od nas po ludzkich cenach. Bo moim zdaniem problem w tym, że w skupach płacą grosze i każdy zarobi na zbożu czy mięsie oprócz tych, co je produkują. Quote
Guest ada Posted August 22, 2017 Report Posted August 22, 2017 przed unią w 97 mój kuzyn sprzedał 100 ton ziemniaka i kupił se za to nowego bizona ja teraz też sprzedałem i prócz bolącego kręgosłupa nie mam nic Quote
portat Posted August 26, 2018 Report Posted August 26, 2018 wiesz jakie koszty ponosi przedsiębiorca? chciałbym robić na skarbówkę i zus? Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.