Guest Waldek Posted March 23, 2015 Report Posted March 23, 2015 Zachęcam do wypowiadania się. Czy pomysł tworzenia grup producenckich oby na pewno się sprawdził? Czy jest sens dalej "pompować" w nie pieniądze, zamiast wspierać mniejsze (tzn. dochodowe) firmy? Co myślicie o polityce ekportowo-importowej naszych wspaniałych polskich grup? Quote
Guest Rysiek Posted March 24, 2015 Report Posted March 24, 2015 Banda wyzyskiwaczy gołodupców i cwaniaczków. Pozatym jadą na kredytach upadają nie wypłacają kasy . Nie wszystkie ale trzy czwarte . Zarabiają na sortowaniu transporcie i dają nieprawdziwą rozpiske na sortowaniu. Same wady żyją z reszty inwidualnych sadowników i z handlu naszym towarem. Przez grupy zwiekszyły sie wymagania . I ludzie wpadają w kredyty bon coraz cześciej niewypłacają . BEZ ZADNEJ KONSEKWENCJI. Apeluje do wszystkich grup wypłacajcie pieniadze swoim dostawcą a nie bogacie sie na luzkiej krzywdzie. Prezesi mają za dużą pensje a różnica miedzy deserem a przemyslem to 20gr w wiekszości sezonów.Jedyną zaletą jest to że możesz sie zająć inną robotą a do grupy zawieś towar na sortownie tylko żeby żetelnie to robili i płacili to by było ok a tak jest że szkoda gadać Quote
Guest Zgoda Posted March 25, 2015 Report Posted March 25, 2015 Banda wyzyskiwaczy gołodupców i cwaniaczków. Pozatym jadą na kredytach upadają nie wypłacają kasy . Nie wszystkie ale trzy czwarte . Zarabiają na sortowaniu transporcie i dają nieprawdziwą rozpiske na sortowaniu. Same wady żyją z reszty inwidualnych sadowników i z handlu naszym towarem. Przez grupy zwiekszyły sie wymagania . I ludzie wpadają w kredyty bon coraz cześciej niewypłacają . BEZ ZADNEJ KONSEKWENCJI. Apeluje do wszystkich grup wypłacajcie pieniadze swoim dostawcą a nie bogacie sie na luzkiej krzywdzie. Prezesi mają za dużą pensje a różnica miedzy deserem a przemyslem to 20gr w wiekszości sezonów.Jedyną zaletą jest to że możesz sie zająć inną robotą a do grupy zawieś towar na sortownie tylko żeby żetelnie to robili i płacili to by było ok a tak jest że szkoda gadać Zgadzam się w 100%. Gdyby nie było tych sztucznych tworów to zwykłe firmy handlowe sprzedawałyby nasz towar zdecydowanie drożej. A tak muszą rywalizować z bandą idiotów, którzy jak jabłka jest dużo zaniżają ceny. Często grupy mają tez ceny wyższe od zwykłych firm, ale co z tego. Robią towar dla jakiś wymagających marketów, dostają reklamację i w rezultacie nic nie zarabiają tylko tracą. Sadownik wtedy czeka w nieskończoność na pieniądze. Coraz więcej się już słyszy, że niektórzy nigdy nie odzyskają kasy. Quote
Guest when? Posted March 25, 2015 Report Posted March 25, 2015 A ja jestem ciekaw, kiedy ktoś nakręci aferę dotyczącą grup i ich nadużyć. Ciocia Unia zobaczy jaki Polak może być sprytny Quote
torenze Posted March 25, 2015 Report Posted March 25, 2015 A te GP to nie to samo co było za komuny i zaraz po niej czyli tzw. kołchozy i kołchoźniki. Tylko nazwa inna. Quote
Guest Gap Posted March 26, 2015 Report Posted March 26, 2015 Zgadzam się w 100%. Gdyby nie było tych sztucznych tworów to zwykłe firmy handlowe sprzedawałyby nasz towar zdecydowanie drożej. A tak muszą rywalizować z bandą idiotów, którzy jak jabłka jest dużo zaniżają ceny. Często grupy mają tez ceny wyższe od zwykłych firm, ale co z tego. Robią towar dla jakiś wymagających marketów, dostają reklamację i w rezultacie nic nie zarabiają tylko tracą. Sadownik wtedy czeka w nieskończoność na pieniądze. Coraz więcej się już słyszy, że niektórzy nigdy nie odzyskają kasy. Jeszcze troche Unia dopomni się o dotacje bedzie trzeba zwrócić i te cwaniaczki Grupy będą musieli oddac Bo w Polsce to nawet w gębe za darmo sie nie dostanie Quote
Guest Gość Posted March 26, 2015 Report Posted March 26, 2015 gdyby tak bylo to zylbym w sparwiedliwym kraju Quote
Guest realista Posted April 4, 2015 Report Posted April 4, 2015 Grupy po tym sezonie będą miały olbrzymie problemy z wypłacalnością. Kogo się nie zapyta to ma jakieś pieniądze umoczone w grupach i nie może się o nie doprosić. Czarna lista nieuczciwych grup i firm bardzo pomogłaby w handlu. Szkoda, że takiej nie ma. Póki co dochodzi tylko do takich absurdów, że firma ogłasza upadłość, a później za tydzien otwiera się nowa firma z dokładnie tymi samymi ludźmi na czele, tyle, że już bez długów... Ludzie, którzy raz kogoś oszukali powinni mieć zakaz prowadzenia tego typu działalności, albo wznawiać ją dopiero po oddaniu pieniędzy dłużnikom. Quote
torenze Posted April 6, 2015 Report Posted April 6, 2015 To się nazywa wirtualna rzeczywistość, gra się kończy jest game over wszystkie życia zostały wykorzystane, następuje reset i wszystko zaczyna się od nowa z tym, że grający mają już większe doświadczenie w grze wiedzą lepiej jak dojść dalej na dalszy poziom tak jak kiedyś grało się w grę Mario ;-) IGRiT 1 Quote
Guest pyta Posted April 7, 2015 Report Posted April 7, 2015 To się nazywa wirtualna rzeczywistość, gra się kończy jest game over wszystkie życia zostały wykorzystane, następuje reset i wszystko zaczyna się od nowa z tym, że grający mają już większe doświadczenie w grze wiedzą lepiej jak dojść dalej na dalszy poziom tak jak kiedyś grało się w grę Mario ;-) Jak w tej chwili płącą za jabłko grupy z grójeckiego? Quote
Guest gość Posted June 25, 2015 Report Posted June 25, 2015 Zgadzam się w 100%. Gdyby nie było tych sztucznych tworów to zwykłe firmy handlowe sprzedawałyby nasz towar zdecydowanie drożej. A tak muszą rywalizować z bandą idiotów, którzy jak jabłka jest dużo zaniżają ceny. Często grupy mają tez ceny wyższe od zwykłych firm, ale co z tego. Robią towar dla jakiś wymagających marketów, dostają reklamację i w rezultacie nic nie zarabiają tylko tracą. Sadownik wtedy czeka w nieskończoność na pieniądze. Coraz więcej się już słyszy, że niektórzy nigdy nie odzyskają kasy. Można lamentować nad rozlanym mlekiem, grupy już są i nie znikną. Oczywiście że są w większości żle zarządzane. Ale czy prezesi dużych firm powinni być "sadownikami w garniturach", czy wykształconymi menagerami doświadczonymi w pracy w dużych firmach handlowych ? ( Doświadczonymi w tej trudnej branży) Grupy konkurują między sobą zaniżając cenę która pózniej odbija się na producentach w rozliczeniu rocznym.(na Broniszach robi się podobnie jak jest dużo towaru to się sprzeda trochę taniej jak sąsiad nie widzi cena niby taka sama ale trzeba być sprytniejszym w handlu, grupy robią to samo. Efekty tego już widać. Czekanie w nieskończoność możę poprawić części podły nastrój no bo czekają może zapłacą. Niestety dużej części nie zapłacą .Grupy mają ogromne koszty stałe które trzeba zapłacić w pierwszej kolejności. Obsługa kredytu który bije od momentu podpisania umowy przed wbiciem pierwszego szpadla ( kilka tysięcy zł DZIENNIE), pensje (zus) prąd, ogrzewanie ogromnych hal, serwis urządzeń a te nie robią się nowsze (sortownice, wózki, agregaty,samochody) . Jeszcze można pojeżdzić sprzętami które się dostało z grupy, ale czy jest się ich właścicielem ?? Czy grupa dała je nam w użytkowanie? Co będzie dalej, Bankructwa odwlekane w czasie bo banki będą miały duży kłopot z odzyskaniem swoich należności kredyt na 50 mln a wartość firmy 20 mln ( jeżeli znajdzie się chetny żeby za tyle kupić a będzie w czym przebierać na rynku za kilka lat) A GDZIE JEST 30 MLN !!! KTO ZA TO ODPOWIADA W BANKU OJ DOSTANIE MU SIĘ NIE BĘDZIE CHĘTNYCH ŻEBY TO ROZLICZYĆ LEPIEJ DAĆ IM JESZCE ROK (kolejni rolnicy będą czekali na zapłatę) A kto to kupi ???? Rosjanie ,Holendrzy ,Niemcy, Biedronki Wtedy będziemy handlowali bez pośredników będzie lepiej na "pewno" bo "oni" to dopiero zapłacą nam godziwie za naszą pracę. Jak masz jeszcze duży kredyt do spłacenia bo trzeba się było modernizować dwa nowe traktory na dotacje na 10 ha sadu plus osprzet To bedą ciężkie czasy. Ale z głodu nie pozwolą nam umrzeć bo ktoś na nich musi robić. Taki pozytywny akcent na zakończenie wątku Quote
Guest wujek Posted June 29, 2015 Report Posted June 29, 2015 Temat rzeka. Dobrze zarządzane grupy z grójeckiego znam może 2-3. I do ideału też im jeszcze daleko... Najlepiej prosperują proste firmy jednoosobowe. Może nie mają najwyższych cen, ale chociaż pieniądz nie jest tam wirytualni i na tzw. poczekaj. Prezes jeździ wózkiem, robi za handlowca, księgowego i magazyniera jednocześnie. Jak coś jest nie tak wiadomo do kogo się zgłosić W grupach odpowiedzialność całkowicie się rozmywa i jest przewalana z jednej osoby na drugą. Ot taka paranoja... Quote
Guest sadownik Posted January 11, 2016 Report Posted January 11, 2016 Najbardziej wk rwia nie że nie wiesz nigdny do końca ile i kiedy za twoje jabłka ci zapłacą :wysuszka ,sruszka, sotrowanie, niższa cena przemysłu i ch j wie co jeszcze wymyślą, Żeby jak najdłużej zwlekać z zapłatą. A jeszcze ciągle myślisz czy aby nie zbankrutują ( bo ciągle wszyscy gadają ile i z jakiej grupy z poprzednich lat im się należy) Pytasz sąsiada rano w sklepie w kolejce po bułki zapłacili !!! - NIE może jutro To mnie w grupach najbardziej wku...... Dajesz jabłka i całkowicie zdajesz sie na ich łaskę, nie masz już nic do powiedzenia Dajesz dobre okazuje się że były złe chce je zobaczyć. Już nie ma przesortowane Quote
TakiTam Posted January 12, 2016 Report Posted January 12, 2016 Czy jest Waszym zdaniem różnica pomiędzy handlem z grupami producenckimi i firmami handlowymi, jeśli w obydwu przypadkach oddaje się jabłko na sortowanie? Quote
Guest fakt Posted January 12, 2016 Report Posted January 12, 2016 Czy jest Waszym zdaniem różnica pomiędzy handlem z grupami producenckimi i firmami handlowymi, jeśli w obydwu przypadkach oddaje się jabłko na sortowanie? Jest zasadnicza. W małych firmach handlowych kasa potrafi być już po tygodniu. Przesortują, od razu dają czytelne rozliczenie namazane zwykłym długopisem. Przemysł najczęściej na poziomie 2-10%. Jabłko pierwszej klasy i drobne się zgadza. Nie robią żadnych wariacji z kolorem tylko szykują, żeby wizualnie było ok. Nie odliczają za przemysł. Jedyny minus, że trzeba im często samemu zwozić jabłko na sortowanie i jeszcze odebrać sobie opakowanie po przesortowaniu. Ale z dwojga złego wolę sobie pojeździć niż tracić nerwy na krętactwo w rozliczaniu. Nie wspomnę już o kwestii: a gdzie są moje skrzynie??? Quote
Guest ogrodnik Posted January 15, 2016 Report Posted January 15, 2016 Tak jest jak ma cię ktoś oszukać to i tak cię oszuka. Takie glupie gadki ze Male firmy takie dobre. Wszystkie takie cuda dają. Są grupy jest konkurencja. To tak jak sadownik mówi ze dana grupa źle sortuje, duże przemysłu,itp., a dlaczego nie powie ze rwał prawie wszystko, że dal ch..jowe jabłko. Sadownik tez jest KŁAMCZUCH. A co powiedzie na te Male firmy co vatu nie dają, oszukują nas (sadowników) i skarb państwa. Bo vat to bardzo duże pieniądze!!! Quote
Guest mądry Posted January 15, 2016 Report Posted January 15, 2016 Tak jest jak ma cię ktoś oszukać to i tak cię oszuka. Takie glupie gadki ze Male firmy takie dobre. Wszystkie takie cuda dają. Są grupy jest konkurencja. To tak jak sadownik mówi ze dana grupa źle sortuje, duże przemysłu,itp., a dlaczego nie powie ze rwał prawie wszystko, że dal ch..jowe jabłko. Sadownik tez jest KŁAMCZUCH. A co powiedzie na te Male firmy co vatu nie dają, oszukują nas (sadowników) i skarb państwa. Bo vat to bardzo duże p Bzdury piszesz. Pewnie przedstawiciel jakiejś zdesperowanej grupy. Nigdy nie oddawałem byle jakiego jabłka na sortowanie to po pierwsze. A po drugie mam gdzies ten Vat, który wcale nie jest nie wiadomo jak duży. Wolę szybko kasę, a nie prosić się o nią miesiacami. Poza tym nikt nikt ci nie każe handlowac z małymi firmami, idź sobie handlarzyku do tej swojej marnej grupy. Quote
Guest gajowy Posted January 18, 2016 Report Posted January 18, 2016 z vatem to brawda mało kto chce dać jak już Cie pozna Quote
Guest widz Posted January 20, 2016 Report Posted January 20, 2016 Bzdury piszesz. Pewnie przedstawiciel jakiejś zdesperowanej grupy. Nigdy nie oddawałem byle jakiego jabłka na sortowanie to po pierwsze. A po drugie mam gdzies ten Vat, który wcale nie jest nie wiadomo jak duży. Wolę szybko kasę, a nie prosić się o nią miesiacami. Poza tym nikt nikt ci nie każe handlowac z małymi firmami, idź sobie handlarzyku do tej swojej marnej grupy z vatem to brawda mało kto chce dać jak już Cie pozna Różnica jest taka że mała firma jak zbankrutuje a właściciel był gospodarzem to go podasz do sądu i może z jego majątku ci zapłacą. Grupa ma wszystko na kredyt i jak zbankrutuje to bank zabiera wszystko i na 99,9 % nie zobaczysz swoich pieniędzy. Reszta to kwestia UCZCIWOŚCI i UMJEJĘTNOŚCI zarówno producentów jak i firm/grup. Quote
Guest Jarek Posted January 23, 2016 Report Posted January 23, 2016 (edited) Banda złodzieji ,nieudaczników ,osustów ,kreciarzy . Pomysł z Czerną listą jest dobry tyle że grupy upadle działają pod nowymi nazwami. Ludzie poprostu trzeba zmnijszyć nasadzenia o połowę i produkować dobry towar ten rok pokazał że jestesmy solidarni np ze sprzedarża przemyłu nie odajcie grupą jabłka taniej niż 1zł .Moga dać taką cene o tej porze Luty za pasem. I tu niezapłacili .O wszystko się trzeba prosić o faktury o kasę . Edited January 23, 2016 by IGRiT usunięto wulgaryzmy i polityczny fragment ... Quote
Guest Paweł Posted January 23, 2016 Report Posted January 23, 2016 Zgadzam sie z przedmówcą racja w 100%. Niech upadną jak najsybciej. nie handlujcie z Grupami i Kłopot sam się rozwiąrze. I nie kupujcie jabłek w marketach. Quote
Guest Gość Posted January 29, 2016 Report Posted January 29, 2016 Buehehehe ... frustaracja widzę :-) Bez grup nie istniejcie jako sadownicy i weźcie to w końcu zrozumcie !!! czasy kiedy Rosjanin kupił wszystko z domu - minęły bezpowrotnie !!! Na zachodzie nigdzie się nie robi w domu, w szopie, stodole, przechowalni --- Tam są grupy i to one przygotowują towar. A wy ciągle swoje - w domu, za gotówkę, i najlepiej napakować byle co na dół !!! Quote
Guest Gość Posted January 29, 2016 Report Posted January 29, 2016 Bez grup nie istniejcie jako sadownicy i weźcie to w końcu zrozumcie !!! Bez grup istnieliśmy i dawaliśmy radę gruby bez nas nie będą istnieć. Problem w tym, że to co na zachodzie jest nie znaczy, że też jest i u nas w takiej formie jaka być powinna. Pojedź gdzieś do cywilizowanego kraju, weź auto zostaw przed sklepem nie zamykając na kluczyk. Zrób to samo w Polsce. Tam nie ma złodziejstwa tu jest. Czasy się zmieniają, powstają sortownie i OK tak powinno być, ale sadownik powinien wyprodukować i oddać od razu na magazyny, które się tym jabłkiem dalej zajmują tak jak jest we Włoszech, ale w Polsce jak oddasz to nic nie wiadomo jak dalej będzie czy będzie kasa, czy nie wysortują tak, że ręce opadają. Chciałbym aby było tak jak na zachodzie, Niemca stać iść robić w polu, kupić auto z fabryki, dzieci wysłać na wakacje lepsze, stać odłożyć hajs, u nas w Polsce trzeba kupić auto przechodzone bo na lepsze nikogo uczciwego nie stać, na wakacje to może się i pojedzie do spały na spływ tratwą. Gdybym robił tak jak robię w Norwegii, UK czy Niemczech inaczej patrzyłbym na świat niżeli teraz kiedy parzę na to wszystko z punktu siedzenia w Polsce. Quote
Guest Gość Posted January 29, 2016 Report Posted January 29, 2016 akurat w moim rejonie sadownicy maja najlepsze auta, także nie przesadzałbym że taka tragedia jest. Polecam rok pracy w biedronce czy tesco za 1400 miesięcznie i po roku pogadamy jak sie żyje Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.