Jump to content

cebula dymka


Guest wojtek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Posted

Zapowiadają ceny powyżej 6 złotych- to wzrost o 100 proc w stosunku do ceny sprzed 3 lat!!!. Myślę że jak tak będzie to wielu plantatorów zrezygnuje z tego rodzaju uprawy, zwłaszcza że cena nie jest adekwatna do jakości materiału siewnego , który w znacznej części jest zarażony patogenami. Ten rodzaj uprawy przestaje być opłacalny.

Guest PiotrekAv.
Posted

Zapowiadają ceny powyżej 6 złotych- to wzrost o 100 proc w stosunku do ceny sprzed 3 lat!!!. Myślę że jak tak będzie to wielu plantatorów zrezygnuje z tego rodzaju uprawy, zwłaszcza że cena nie jest adekwatna do jakości materiału siewnego , który w znacznej części jest zarażony patogenami. Ten rodzaj uprawy przestaje być opłacalny.

Zapowiadać to sobie mogą-zainteresowanie napewno będzie mniejsze a przy 6zł/kg to taniej wyjdzie super wczesna z nasion!

A jak u Was zimówki? U mnie było parę nocy po -23 praktycznie bez śniegu więc chyba przemarzła.

Posted

Faktycznie-dostałem oferte wczoraj i ceny od 5,40zł/kg do 7,20zł/kg. Najtanszy Sturon a im wcześniejsza odmiana tym droższa. Jak tam te zimówki?

Posted

Niestety takie ceny są w tej chwili i niewiele się tu zmieni bo dymki jest mało i sprzedaje się dobrze na zachodzie. W Polsce sprzedaż słaba gdyż rolnicy nie kontraktują sprzedaży plonu i w ostatnich latach sprzedaż na wolnym rynku nie przyniosła zysku.

 

Sturon i Centurion - z kiepskich źródeł 1,10€ a z lepszych źródeł 1,30 - 1,50€.

Wczesne Jagro i Jetset - od 1,25€ do 1,75€

W mojej ofercie w tym roku jeszcze Cupido i Corrado które zdobywają popularność w Europie Środkowej oraz traktowana nieco jako "podróbka" odmiana Turbo.

Guest Piotrek
Posted

Uprawiam dymkę od wielu lat -jak kupowało się materiał z pod Warszawy czy Pińczowa było ok, ale odkąd import wyeliminował krajową produkcje to z roku na rok cena coraz wyższa a jakość coraz gorsza! Nigdy nie kupiłem jeszcze dymki z importu żeby nie było problemów z chorobami a było i tak że zaraziłem jedno pole tak że parę lat niemożna cebuli tam uprawiać!

  • 3 weeks later...
Posted

Alternatywą dla dymki jest cebula z rozsady. Koszt ok 10 tyś/ha ale plon większy i lepszy. I zero nicieni i bakterioz.

Posted

Ponawiam temat dymki.Czyżby nie było zainteresowania tą uprawą w tym roku?

Posted

Nic dziwnego, cene jaka mi zaproponowali wola o pomste do nieba:)

Sam rezygnuje i wielu moich znajomych. Pewnie kosztem cebuli z siewu

Posted

Rumba 5,7 ,  czerwona 7,00  kaliber 14-17 , a ja  latem  5 zł za /15 kg.

  • 1 year later...
Guest Radek
Posted

Takich cen to w życiu nie widziałem. Ja zawsze kupuję od dealera spod Kalisza-tam czy jest dobry czy zły rok to się idzie dogadać i ma odmiany japońskie co są odporne na choroby. Co do rozsady to nie uważam żeby to w ogóle było opłacalne przy obecnych cenach rynkowych.

Guest Aleks
Posted

Koledzy macje juz dymke do sadzenia w domu bo ja mam zamowiona w 2 sklepach i narazie cicho sza w zeszlym roku o tej porze to juz sadzilem

  • 9 months later...
Posted

Panowie jakie macie plany z produkcja cebuli z dymki na nadchodzacy sezon?Z tego co sie orientowalem to ceny juz zaczynaja sie od 6zł/kg ?

  • 6 years later...
Guest Michał -gość
Posted

Dymka urosła . Wykopujemy , płuczemy pakujemy w skrzynki i odwożę do pęczkowania a następnie   do skupu .  Okazuje się że jeszcze jej  nie zdążę raz wyjść po sklepach a ona już żółknie . Gdzie problem Nie wiem co źle robimy?  Jak powinna wyglądać droga wyrwanej dymki ? Czy zbyt dużo w skrzynkach , czy może  proces zbyt długo trwa ,  co to za przyczyna że nie nadaje się do sprzedania .? 

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...