Guest wojtek Posted January 6, 2017 Report Posted January 6, 2017 Ceny cebuli dymki 2017 i gdzie kupić. Quote
Guest farmer Posted January 17, 2017 Report Posted January 17, 2017 Zapowiadają ceny powyżej 6 złotych- to wzrost o 100 proc w stosunku do ceny sprzed 3 lat!!!. Myślę że jak tak będzie to wielu plantatorów zrezygnuje z tego rodzaju uprawy, zwłaszcza że cena nie jest adekwatna do jakości materiału siewnego , który w znacznej części jest zarażony patogenami. Ten rodzaj uprawy przestaje być opłacalny. Quote
Guest PiotrekAv. Posted January 17, 2017 Report Posted January 17, 2017 Zapowiadają ceny powyżej 6 złotych- to wzrost o 100 proc w stosunku do ceny sprzed 3 lat!!!. Myślę że jak tak będzie to wielu plantatorów zrezygnuje z tego rodzaju uprawy, zwłaszcza że cena nie jest adekwatna do jakości materiału siewnego , który w znacznej części jest zarażony patogenami. Ten rodzaj uprawy przestaje być opłacalny. Zapowiadać to sobie mogą-zainteresowanie napewno będzie mniejsze a przy 6zł/kg to taniej wyjdzie super wczesna z nasion! A jak u Was zimówki? U mnie było parę nocy po -23 praktycznie bez śniegu więc chyba przemarzła. Quote
Guest Mietek Posted January 21, 2017 Report Posted January 21, 2017 Faktycznie-dostałem oferte wczoraj i ceny od 5,40zł/kg do 7,20zł/kg. Najtanszy Sturon a im wcześniejsza odmiana tym droższa. Jak tam te zimówki? Quote
Guest Gosc Posted January 23, 2017 Report Posted January 23, 2017 Skad te ceny? Przeciez nie kalkuluje sie sadzic w tym roku dymki z taka cena Quote
Global Onions Holland Posted January 24, 2017 Report Posted January 24, 2017 Niestety takie ceny są w tej chwili i niewiele się tu zmieni bo dymki jest mało i sprzedaje się dobrze na zachodzie. W Polsce sprzedaż słaba gdyż rolnicy nie kontraktują sprzedaży plonu i w ostatnich latach sprzedaż na wolnym rynku nie przyniosła zysku. Sturon i Centurion - z kiepskich źródeł 1,10€ a z lepszych źródeł 1,30 - 1,50€. Wczesne Jagro i Jetset - od 1,25€ do 1,75€ W mojej ofercie w tym roku jeszcze Cupido i Corrado które zdobywają popularność w Europie Środkowej oraz traktowana nieco jako "podróbka" odmiana Turbo. Quote
Guest Piotrek Posted January 25, 2017 Report Posted January 25, 2017 Uprawiam dymkę od wielu lat -jak kupowało się materiał z pod Warszawy czy Pińczowa było ok, ale odkąd import wyeliminował krajową produkcje to z roku na rok cena coraz wyższa a jakość coraz gorsza! Nigdy nie kupiłem jeszcze dymki z importu żeby nie było problemów z chorobami a było i tak że zaraziłem jedno pole tak że parę lat niemożna cebuli tam uprawiać! Quote
Guest Daniel Posted February 9, 2017 Report Posted February 9, 2017 Alternatywą dla dymki jest cebula z rozsady. Koszt ok 10 tyś/ha ale plon większy i lepszy. I zero nicieni i bakterioz. Quote
Marcin Posted February 9, 2017 Report Posted February 9, 2017 Popieram kolegę wyżej. Dodatkowo cebula taka bardzo szybko uzyskuje plon handlowy, kaliber jest dużo bardziej wyrównany. Quote
Guest wojtek Posted February 15, 2017 Report Posted February 15, 2017 Ponawiam temat dymki.Czyżby nie było zainteresowania tą uprawą w tym roku? Quote
Guest Kpr Posted February 15, 2017 Report Posted February 15, 2017 malopolska i swietokrzyskie zaintetesowanie podobne.. Quote
Guest Gosc Posted February 15, 2017 Report Posted February 15, 2017 Nic dziwnego, cene jaka mi zaproponowali wola o pomste do nieba:) Sam rezygnuje i wielu moich znajomych. Pewnie kosztem cebuli z siewu Quote
Guest wojtek Posted February 15, 2017 Report Posted February 15, 2017 Rumba 5,7 , czerwona 7,00 kaliber 14-17 , a ja latem 5 zł za /15 kg. Quote
Guest Radek Posted March 16, 2018 Report Posted March 16, 2018 Takich cen to w życiu nie widziałem. Ja zawsze kupuję od dealera spod Kalisza-tam czy jest dobry czy zły rok to się idzie dogadać i ma odmiany japońskie co są odporne na choroby. Co do rozsady to nie uważam żeby to w ogóle było opłacalne przy obecnych cenach rynkowych. Quote
Guest Aleks Posted March 20, 2018 Report Posted March 20, 2018 Koledzy macje juz dymke do sadzenia w domu bo ja mam zamowiona w 2 sklepach i narazie cicho sza w zeszlym roku o tej porze to juz sadzilem Quote
Guest Jerzyk Posted December 23, 2018 Report Posted December 23, 2018 Panowie jakie macie plany z produkcja cebuli z dymki na nadchodzacy sezon?Z tego co sie orientowalem to ceny juz zaczynaja sie od 6zł/kg Quote
Guest Michał -gość Posted June 8, 2025 Report Posted June 8, 2025 Dymka urosła . Wykopujemy , płuczemy pakujemy w skrzynki i odwożę do pęczkowania a następnie do skupu . Okazuje się że jeszcze jej nie zdążę raz wyjść po sklepach a ona już żółknie . Gdzie problem Nie wiem co źle robimy? Jak powinna wyglądać droga wyrwanej dymki ? Czy zbyt dużo w skrzynkach , czy może proces zbyt długo trwa , co to za przyczyna że nie nadaje się do sprzedania .? Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.