Guest sad Posted March 2, 2015 Report Posted March 2, 2015 Nie podawajmy jabłek do grup taniej niż 0,80 bo mogą tyle dać skoro we Wrocławiu cena na rynku to 1,20 a o Lobie i Kortlandzie to nawet nie piszę. Quote
Guest salesman Posted March 12, 2015 Report Posted March 12, 2015 a ile jabłek zjedzą we Wrocławiu ? a ile kosztuje sortowanie i pakowanie ? a ile kosztuje opakowawnie ? a ile kosztuje transport ? a ile dkg przeważona jest każda skrzynka ? a ile kosztuje praca człowieka na tej giełdzie ? a ile kosztuje placowe na giełdzie ? a ile utarguje kupujący od sprzedajacego ? a za jaki kaliber ? a za jaką jakość ? a z podatkiem VAT czy bez ? a z amortyzacją samochodu ? a z ubezpieczeniem tegoż samochodu ? a z opłaconym viatoliem ? a z marżą ? i takich pytań jeszcze jest kilka, kiedy znajdziesz na nie odpowiedź to podaj je na forum. Quote
Guest Nowak Posted November 5, 2021 Report Posted November 5, 2021 6 lat minęło i taka sama sytuacja. Quote
Guest Sad 54 Posted November 5, 2021 Report Posted November 5, 2021 W dniu 12.03.2015 o 09:41, Gość salesman napisał: a ile jabłek zjedzą we Wrocławiu ? a ile kosztuje sortowanie i pakowanie ? a ile kosztuje opakowawnie ? a ile kosztuje transport ? a ile dkg przeważona jest każda skrzynka ? a ile kosztuje praca człowieka na tej giełdzie ? a ile kosztuje placowe na giełdzie ? a ile utarguje kupujący od sprzedajacego ? a za jaki kaliber ? a za jaką jakość ? a z podatkiem VAT czy bez ? a z amortyzacją samochodu ? a z ubezpieczeniem tegoż samochodu ? a z opłaconym viatoliem ? a z marżą ? i takich pytań jeszcze jest kilka, kiedy znajdziesz na nie odpowiedź to podaj je na forum. Tak,tak ,,, dla producenta 70 grosików a dla konsumenta 4 złocisze na półce w sklepie ... chłopu samo wszystko rośnie bez kosztów ... chłopi jak się nucza liczyć to miejsca dla pośredników będzie coraz mniej . Quote
Guest Lidl,Biedronka,Auchan..... Posted November 5, 2021 Report Posted November 5, 2021 Nie płaćmy chłopą więcej jak 1,1 na gotowo loco rampa. Mają tyle tego gruzu, że my spoko kupimy i jeszczcze papcio Dochler dobrze zarobi. Nic nam nie zrobią mogą sobie tylko miałczeć, jesteśmy tu legalnie na zaproszenie RP i mamy pełne pozwolenie oraz prawo na dyktowanie warunków. Jak chcą z nami zadzierać to K.E. nas obroni, są sankcje, kary.... Quote
Guest Enolofos Posted November 5, 2021 Report Posted November 5, 2021 (edited) Ile ...? Proszę o merytoryczną odpowiedź . --- Od Administracji: Prosi Pan/Pani o merytoryczną a sam nie grzeszy merytoryką w swojej wypowiedzi. Proszę jeszcze raz się wypowiedzieć w nawiązaniu do wątku. Edited November 5, 2021 by IGRiT Quote
Guest Sad 54 Posted November 5, 2021 Report Posted November 5, 2021 8 godzin temu, Gość Lidl,Biedronka,Auchan..... napisał: Nie płaćmy chłopą więcej jak 1,1 na gotowo loco rampa. Mają tyle tego gruzu, że my spoko kupimy i jeszczcze papcio Dochler dobrze zarobi. Nic nam nie zrobią mogą sobie tylko miałczeć, jesteśmy tu legalnie na zaproszenie RP i mamy pełne pozwolenie oraz prawo na dyktowanie warunków. Jak chcą z nami zadzierać to K.E. nas obroni, są sankcje, kary.... Tak to się odbywa. Dlatego od chłopa zależy jak bardzo jest bogaty i na ile czasu będzie go stac dotować własne uprawy żeby móc sprzedawać poniżej kosztów produkcji . Nadeszły czasy które zweryfikują sens i opłacalność produkcji ... w szybkim tempie przybywało Sadow w ostatnich latach , teraz w szybkim tempie duży % Sadow przejdzie na przymusową ekologię a z czasem na likwidacje nasadzeń Quote
Guest Zorientowany Posted November 9, 2021 Report Posted November 9, 2021 Nie oddawać jabłko taniej niż 2 zł za wagę!!!!!!Apel do gumowiczów!!!!! Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.