Guest ZSRP Posted August 30, 2016 Report Posted August 30, 2016 https://www.polskiesadownictwo.pl/index.php/component/k2/item/557-apelujemy-o-wstrzymanie-dostaw-jablek-przemyslowych APEL ZWIĄZKU SADOWNIKÓW RP W SPRAWIE WSTRZYMANIA DOSTAW JABŁEK PRZEMYSŁOWYCH Związek Sadowników RP apeluje do wszystkich sadowników o niedostarczanie owoców do punktów skupu. Zakłady przetwórcze od początku tego sezonu drastycznie i bezpodstawnie zaniżają ceny owoców. Argumenty od lat są takie same - nadprodukcja i niskie ceny koncentratu na świecie. To kłamstwo i perfidna gra marketingowa! Zagraniczne koncerny żerując na polskich sadownikach i kupując surowiec za bezcen świadomie zaniża cenę koncentratu na światowych rynkach. Oni zarabiają na naszej ciężkiej pracy i kosztem naszych rodzin! Związek Sadowników RP od wielu lat prowadzi działania mające na celu wprowadzenie ceny minimalnej i umów kontraktacyjnych. Niestety bezskutecznie! Dlaczego? Nie jesteśmy zorganizowani! Nie ma wśród nas jedności i bez skrupułów wykorzystują to przetwórcy! Sadowniku odpowiedz sobie na pytania: ► Czy cena 0,15 zł za jabłka przemysłowe pokrywa koszty produkcji? ► Czy ta cena pozwoli Ci zapewnić ciągłość produkcji w przyszłym roku? ► Czy będziesz w stanie uregulować zobowiązania wynikające z kredytów i bieżących opłat? ► Czy będziesz w stanie w tym roku zapewnić godziwy byt swojej rodzinie? Nie możemy kolejny rok dać się rozegrać przetwórcom! To ostatni moment na reakcję i podjęcie konkretnych działań! Jedyną skuteczną metodą jest zablokowanie im możliwości zarabiania pieniędzy poprzez brak dostaw surowca! Z dniem 1 września 2016r. zaprzestajemy sprzedaży jabłek przemysłowych aż do odwołania! Zarząd Główny Związku Sadowników RP Quote
Guest Sad Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 Gdzie, ulotki, plakaty? Nie każdy korzysta ze stron www. Quote
Guest so sad Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 A gdzie kasa na ulotki, plakaty? (pytanie retoryczne - każdy wie gdzie) Quote
Guest SAD Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 Było w agrobiznesie o Apelu ZSRP , to akurat dużo ludzi ogląda. jak to nie pomoże to i plakaty nie pomogą, ja bym odpuścił jakiekolwiek drukowane tylko poczekał na efekt, czy będa ludzie sypac i ewentualnie jakie ilości Quote
Guest so sad Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 Oooo było w Agrobizniesie? To dobrze. Zapomniałem dziś Tele włączyć i nie widziałem. A Pan Prezes Maliszewski kolejny komunikat wydał. Może coś się ruszy. https://www.polskiesadownictwo.pl/index.php/component/k2/item/558-m-maliszewski-oczekujemy-natychmiastowej-reakcji-przetworni-rzadu-i-komisji-europejskiej Quote
Guest SAD Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 jak ktos nie oglądał to mozna w necie obejrzeć na stronie agrobiznesu Quote
Guest so sad Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 racja jest, od 8 minuty: http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/31082016-1210/26512766 dzięki za cynka Quote
Guest SAD Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 okolice Białej Rawskiej ruch na skupach jest, nawet bym powiedzial że większy niż dotad. Quote
Guest Maliniak Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 sprzedają co mogą, póki mogą bez ryzyka wyjścia na branżowego zdrajcę Quote
Guest so sad Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 z jednej strony 'karygodne', a z drugiej to niektórych z nich jestem w stanie zrozumieć, dzieci do szkoły idą, kredyty spłacać trzeba a towar leży gotowy i nie wiadomo jak długo wstrzymanie potrwa Quote
Guest APPLE Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 nie każdy ma zasoby aby sobie pozwolić na to żeby kasa na ziemi leżała, mała ale kasa. 5 ton to 1000 zł. Zważywszy na cienki sezon ubiegły. A jaką ludziom można dac gwarancje że cokolwiek zdrożeje a nie stanieje ? może być jeszcze taki myk że sie zrobi 15 gr w połowie wrzesnia i tyle z tego będzie Quote
Guest producent Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 ŻADNE STRAJKI NIC NIE POMOGĄ NIE W TYM ROKU .PRZYKRO MI. Quote
Guest Jesika Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 JAKIE TE ŻYCIE OKRUTNE........ Dobranoc Quote
Guest Kazik Przemysł Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 Nie jeden dziadek w grobie się przekręca jak widzi jaka w nas jedność. Oni potrafili się zjednoczyć jak było trzeba .Stanęli ramie w ramie przeciwko okupantowi...a my co??? Panowie czy wy już całkiem jesteśćie bez j...j!!! cena ma być 50 groszy minimum i sypiemy. Quote
Guest G.S. Posted August 31, 2016 Report Posted August 31, 2016 Kolego Kazik zacznij produkować owoce do konsumpcji nowych odmian i postaw sobie chlodnie to dostaniesz za nie 1zl albo więcej a nie naprodukujesz sparszywiałych robaczywych jabłek i chcesz po 0.5zl nic nie inwestując i nic nie robiąc.Jestem za tym żeby przemysl był po 0.20 Quote
Guest Sad Posted September 1, 2016 Report Posted September 1, 2016 Kolejny mądry się znalazł. Przecież strajkując w sprawie ceny przemysłu, chodzi również o cene eksportu id... to. Jak przemysl będzie po 0,2 to w karton 0,4-0,5. Cwaniaczku skupowy Quote
Guest Roderyk. Posted September 1, 2016 Report Posted September 1, 2016 Kruk krukowi oka nie wydziobe ale chłop chłopu świnię podłoży. Quote
Guest Roderyk. Posted September 1, 2016 Report Posted September 1, 2016 Szanowni Koledzy. Sadownicy - dlaczego zachowujemy się jak stado baranów przeznaczonych na rzeż?Tzw. ,,przetwórcy" plują nam w twarz! Kosy na sztorc - tak czynili nasi dziadowie. Quote
Guest Henryk Posted September 1, 2016 Report Posted September 1, 2016 Niestety rolnicy najlepiej się zrzeszają wtedy kiedy widzą w tym bezpośrednią korzyść. Jak będą cokolwiek dawać przyjdzie 90% ludzi, jak trzeba coś dla ogółu zrobić, nawet jeśli samemu się na tym skorzysta, nie ma nikogo. Jedność będzie możliwa dopiero wtedy jak zaczną się bankructwa. Może wtedy dotrze do ludzi że w jedności siła i razem możemy zrobić wszystko, ceny podnieść też. Jest oczywiste, że łatwo się daje takie oceny jak nie ma się zobowiązań, kredytów. Tylko pytanie jak długo będziemy dawać się wykorzystywać, cierpliwie czekać na płatności po roku albo dwóch, a często wcale, zgadzać się na całkowite podporządkowanie firmom. Jak każdy zrozumie w czym rzecz to może ludzie się postawią cwaniaczkom którzy przy kawie ustalają ile ma kosztować wiśnia, porzeczka, malina, przemysł itd, itd .... Quote
Guest wkurzony Posted September 1, 2016 Report Posted September 1, 2016 Tylko jabłka i jabłka. jeszcze wam mało???????? dlaczego nie mówi się o warzywach???? ziemniaki 20gr i mniej. kapusta biała jest nie sprzedawalna!!!! Każdy tylko o tych jabłkach. NIC WAM SIE NIE STANIE JAK SPRZEDACIE PRZEMYSL ZA TE PIENIADZE. MOZE NAUCZYCIE SIE SZACUNKU DO INNYCH BO TYLKO CHODZICIE Z GŁOWĄ W GÓRZE I WOZICIE SIĘ FURAMI PO 100TYS + Quote
Guest app Posted September 1, 2016 Report Posted September 1, 2016 o mleku i mięsie nie wspomniałeś. Zaraz ci powiedzą że te fury to na kredyt to teraz trzeba spłacać jak na kredyt, im więcej ktoś tu stęka tym ma większa kreche w banku jeden sąsiad lata BMW 5 to se drugi kupił BMW X6 i itd Zes*aj sie a nie daj sie Quote
Guest Gość Posted September 1, 2016 Report Posted September 1, 2016 Brawo ?.Jak raz poczują kryzys to nic jm nie będzie.Wszyscy zachowują się tak jakby tylko jabłka w tym kraju rosły.Znam jednego sadownika to juz niewie naco kasę wydawać.Ze dwa lata mogli by was utemperować to zeszli byście na ziemię. Quote
Guest Marek Posted September 1, 2016 Report Posted September 1, 2016 Haha to są premie za pracę po 14 godzin.nie znam nikogo kto w jednym pokoleniu dorobił się tych bryk po sto tysięcy. Quote
Guest APP Posted September 1, 2016 Report Posted September 1, 2016 a ja znam. Znajomego kiedyś przewiozłem z okolic Rawy mazowiekciej pochodzi ale sie wyprowdził 15 lat temu to jak zobaczył jak biedny sadownik żyje w łódzkim to sie za głowe złapał. Podwórka i domy u co nie których takie że mało kto tak żyje. A jak ktos szarżował i teraz ma kreche to jego kłopot. Btw jechałem przez Białą Rawską to była kolejka na skupie. Quote
Guest Mary Posted September 1, 2016 Report Posted September 1, 2016 Brawo ?.Jak raz poczują kryzys to nic jm nie będzie.Wszyscy zachowują się tak jakby tylko jabłka w tym kraju rosły.Znam jednego sadownika to juz niewie naco kasę wydawać.Ze dwa lata mogli by was utemperować to zeszli byście na ziemię. Jeśli to jest intaratny interes to nie rozumiem czemu się tym nie zajołeś...? W czym problem ...? Tu nie miejsce na Twoje resentymenty. Tu jest mowa o zmowie cenowej i o tym, że kolejna polska branża rolnictwa jest niszczona ... Przemysłu już w Polsce raczej nie mamy.... Dlaczego nie umiesz spojrzeć ponad podziałami, (bo rozumiem, że sadownikiem nie jesteś....) tego nie rozumiem. Tu jest mowa o nieadekwatności ceny do produktu .... tylko o tym. A nie o tym, że zazdrościsz komuś efektów ciężkiej pracy i pomysłowości, pewnie od kilku pokoleń bo przez jedno pokolenia zacząć od zera to się tego nie dorobisz... ot i tyle... Dopóki będzie takie myślenie - będą nas rozgrywać, nie tylko na przetwórni, ale w każdej innej dziedzinie... Jestem załamana bezmyślnością tych komentarzy! Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.