Guest Zielony Posted July 22, 2016 Report Posted July 22, 2016 Panowie potrzebuje porady sadze pekina pod swoje potrzeby gastronomiczne takze nikomu tu konkrencjii nie zrobie. Chodzi mi o środki których używać. 1) Jak przygotowujecie pole pod wysadzenie rozsady pekina?? 2) Czym pryskacie rozsade i kiedy?? 3) Czym i kiedy pryskać na to żeby nie gniła pekinka od środka?? Oraz czym pryskać na te wszystkie stwory co ja zjadaja i jak często? 4) Opryski i nawozy które stosować już w pola jak pekin rośnie.( na trawe oraz czym "wzmacniać" pekina) Z góry dzięki za odpowiedź tym którzy faktycznie chcą pomoc zielonemu w tym temacie ale jest tyle producentów że mam nadzieje iż ktoś pomoże. Pozdrawiam zielony Quote
Guest Pekin Posted July 22, 2016 Report Posted July 22, 2016 Kolego małe ilości nie opłaca się sadzić bo jeszcze do tego dołożysz więc pomyśl czy nie lepiej kupić u gospodarza albo na rynku.Pozdro Quote
Guest agro doradca Posted July 22, 2016 Report Posted July 22, 2016 SADZE 1 HA. PROSZE O POMOC witam odpowiem ci w paru punktach a więc rozsade najlepiej wzmocnić przedsadzeniem jakimś nawozem fosforowym chodzi tu aby pobudzić rozwój korzeni włośnikowych po sadzeniu. przed sadzeniem zastosuj na rozsade vapuard gard lepiej się przyjmuje nie więdnie. po przyjęciu pryśnij dolistnie jakims nawozem o wyrównanym składzie np.agroleaf 20-20-20 nie zapomnij zabezpieczyć rozsady przed śmietką podlej najlepiej dursbanem.co do herbicydów w polsce nie ma dopuszczonych do stosowania w pekince oprócz preparatów z glifosatem na parę tygodni przed sadzeniem.zastosuj na robactwo proteus i steward a to gnicie o którym piszesz to choroba fizjologiczna zwana tipburn zastosuj pare razy preparat wapniowy np.saletra wapniowa czy amiwap dolistnie. stosuj też fungicydy których dobór znajdziesz w aktualnym programie ochrony warzyw.powodzenia!!! Quote
Guest Pekin Posted July 23, 2016 Report Posted July 23, 2016 Agro doradca zapomniałeś dodać że jak już się wsadzi Pekine to trzeba ją podlewać.Więc kolega wyżej musi jeszcze zaopatrzec się w dobrą pompę,przewody i stojaki ewentualnie jak ma więcej funduszy to w deszczownie :-) Quote
Guest kapus Posted July 23, 2016 Report Posted July 23, 2016 1ha na ptrzeby gastronomiczne? dziwne to, jak dla mnie się nie kalkuluje samemu w to bawić, lepiej skupić się na swojej robocie, a jeszcze pytanie czy ma gdzie to przechować jak przyjdą żniwa ... Quote
Guest ja Posted July 25, 2016 Report Posted July 25, 2016 zielony, a jaką odmianę wybrałeś? bo to ma znaczenie pózniej Quote
Guest ZIELONY Posted July 25, 2016 Report Posted July 25, 2016 Dziekuje Wszytkim za rady i jak by jeszcze ktoś był cos w stanie dodac to byłbym wdzieczny. odmiana bilko Quote
Guest Jacek Posted July 26, 2016 Report Posted July 26, 2016 Dziekuje Wszytkim za rady i jak by jeszcze ktoś był cos w stanie dodac to byłbym wdzieczny. odmiana bilko bilko dobry wybór do przechowywania Quote
Guest Busko Posted July 27, 2016 Report Posted July 27, 2016 Panowie cos ktoś może mi powiedzieć o odmianie Richi. Pierwszy raz ja posadzilem. Jak się zachowuje przetrzymuje jaka rośnie.? Quote
Guest Emyl Posted August 13, 2016 Report Posted August 13, 2016 Witam też mam Richi. Dopiero skończyłem sądzić rozsada b. Ładna ale też mam pierwszy raz. Panowie czym pryskacue w polu na trawę jak już Pekin rośnie? Quote
Guest Robek Posted August 21, 2016 Report Posted August 21, 2016 Panowie jest jakiś środek którym pryskacie na trawe w pekinie a żeby szkód w kapuście nie wyrządzić.? Quote
Guest Marian Posted August 21, 2016 Report Posted August 21, 2016 Na pekina nie ma zarejestrowanych srodkow na chwast takze tylko zabiegi mechaniczne Quote
Guest Robek Posted August 21, 2016 Report Posted August 21, 2016 A jest jakiś niezarejestrowany A ktoś coś stosuje? Quote
Guest Obornik Posted August 22, 2016 Report Posted August 22, 2016 Mój kumpel stosował w pekinie Metazanex ale jakie efekty tego to niewiem. Musiałbym podpytac. Ja nigdy nie próbowałem. Quote
Guest tomekx2912 Posted August 26, 2016 Report Posted August 26, 2016 mozna metazanex ale pol dawki sprawdzalem Quote
Marcin Posted August 26, 2016 Report Posted August 26, 2016 Tylko Metazanex nie działa na jednoliścienne. Quote
Guest Jaca Posted September 11, 2016 Report Posted September 11, 2016 Panowie pekina coś bierze opadają liście popryskalem amistarem wstał było ok i znów liście opadły w środku czysta Quote
Guest GIENEK Posted September 11, 2016 Report Posted September 11, 2016 Panowie pekina coś bierze opadają liście popryskalem amistarem wstał było ok i znów liście opadły w środku czysta MYSLE ZE ZIEMIA MA JUZ DOSYC PEKINA BO WALISZ PEWNIE CO ROKU I ZARYPAŁES ZIEMIE UMNIE ROZNIE PIEKNIE Quote
Guest romek Posted September 12, 2016 Report Posted September 12, 2016 a wie ktos moze jak walczyc z tipburnem? jak mu zapobiegać? Quote
Guest Gość Posted September 14, 2016 Report Posted September 14, 2016 a wie ktos moze jak walczyc z tipburnem? jak mu zapobiegać? nie sadzić jedyna rada Quote
Guest paweł Posted September 14, 2016 Report Posted September 14, 2016 a wie ktos moze jak walczyc z tipburnem? jak mu zapobiegać? wiem ale ci nie powiem trzeba walczyć ale z tobą jestes dla mnie konkurecją takich trzeba eliminować Quote
Guest romek Posted September 14, 2016 Report Posted September 14, 2016 (edited) a nie pomyslisz ... ze jesli wiekszosc bedzie miala tipburna i konsumenci kupia ten towar, to po kilku zakupach sie zrazą i nie beda chcieli w ogóle kupowac pekinskiej. nawet twojej- zdrowej. i wtedy wszyscy beda eliminowani-nawet ty ... bo jak nie bedzie brania to cena zamiast wzrastac to spadnie. pozniej producenci maja zal ze jest zle. ale nie potrafia sie jednoczyc, mowic jednym głosem. tylko najlepiej sasiada w lyzce wody utopic-poloczki. Edited September 14, 2016 by IGRiT usunięto inwektywy - ale na marginesie dziekujemy za konkretną odpowiedź Quote
Guest obcy Posted September 15, 2016 Report Posted September 15, 2016 a nie pomyslisz ... ze jesli wiekszosc bedzie miala tipburna i konsumenci kupia ten towar, to po kilku zakupach sie zrazą i nie beda chcieli w ogóle kupowac pekinskiej. nawet twojej- zdrowej. i wtedy wszyscy beda eliminowani-nawet ty ... bo jak nie bedzie brania to cena zamiast wzrastac to spadnie. pozniej producenci maja zal ze jest zle. ale nie potrafia sie jednoczyc, mowic jednym głosem. tylko najlepiej sasiada w lyzce wody utopic-poloczki. jak sąsadowi zle doradze wylecze go z sadzenia pekinskiej to upadnie zbakrytuje przejmne go i przyjdzie domnie za parobka bo niema ludzi do pracy ciezko kogoś złapać Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.