Jump to content

Kapusta Pekińska - uprawa - porady


Recommended Posts

Guest Zielony
Posted

Panowie potrzebuje porady sadze pekina pod swoje potrzeby gastronomiczne takze nikomu tu konkrencjii nie zrobie.

Chodzi mi o środki których używać.

1) Jak przygotowujecie pole pod wysadzenie rozsady pekina??

2) Czym pryskacie rozsade i kiedy??

3) Czym i kiedy pryskać na to żeby nie gniła pekinka od środka?? Oraz czym pryskać na te wszystkie stwory co ja zjadaja i jak często?

4) Opryski i nawozy które stosować już w pola jak pekin rośnie.( na trawe oraz czym "wzmacniać" pekina)

 

Z góry dzięki za odpowiedź tym którzy faktycznie chcą pomoc zielonemu w tym temacie ale jest tyle producentów że mam nadzieje iż ktoś pomoże. Pozdrawiam zielony

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Pekin
Posted

Kolego małe ilości nie opłaca się sadzić bo jeszcze do tego dołożysz więc pomyśl czy nie lepiej kupić u gospodarza albo na rynku.Pozdro

Guest agro doradca
Posted

SADZE 1 HA. PROSZE O POMOC

witam odpowiem ci w paru punktach a więc rozsade najlepiej wzmocnić przedsadzeniem jakimś nawozem fosforowym chodzi tu aby pobudzić rozwój korzeni włośnikowych po sadzeniu. przed sadzeniem zastosuj na rozsade vapuard gard lepiej się przyjmuje nie więdnie. po przyjęciu pryśnij dolistnie jakims nawozem o wyrównanym składzie np.agroleaf 20-20-20 nie zapomnij zabezpieczyć rozsady przed śmietką podlej najlepiej dursbanem.co do herbicydów w polsce nie ma dopuszczonych do stosowania w pekince oprócz preparatów z glifosatem na parę tygodni przed sadzeniem.zastosuj na robactwo proteus i steward a to gnicie o którym piszesz to choroba fizjologiczna zwana tipburn zastosuj pare razy preparat wapniowy np.saletra wapniowa czy amiwap dolistnie. stosuj też fungicydy których dobór znajdziesz w aktualnym programie ochrony warzyw.powodzenia!!!

Guest Pekin
Posted

Agro doradca zapomniałeś dodać że jak już się wsadzi Pekine to trzeba ją podlewać.Więc kolega wyżej musi jeszcze zaopatrzec się w dobrą pompę,przewody i stojaki ewentualnie jak ma więcej funduszy to w deszczownie :-)

Guest kapus
Posted

1ha na ptrzeby gastronomiczne? dziwne to, jak dla mnie się nie kalkuluje samemu w to bawić, lepiej skupić się na swojej robocie, a jeszcze pytanie czy ma gdzie to przechować jak przyjdą żniwa ...

Guest ZIELONY
Posted

Dziekuje Wszytkim za rady i jak by jeszcze ktoś był cos w stanie dodac to byłbym wdzieczny.

 

odmiana bilko

Guest Jacek
Posted

Dziekuje Wszytkim za rady i jak by jeszcze ktoś był cos w stanie dodac to byłbym wdzieczny.

 

odmiana bilko

 

bilko dobry wybór do przechowywania

Guest Busko
Posted

Panowie cos ktoś może mi powiedzieć o odmianie Richi.

Pierwszy raz ja posadzilem.

Jak się zachowuje przetrzymuje jaka rośnie.?

  • 3 weeks later...
Posted

Witam też mam Richi. Dopiero skończyłem sądzić rozsada b. Ładna ale też mam pierwszy raz. Panowie czym pryskacue w polu na trawę jak już Pekin rośnie?

Posted

Panowie jest jakiś środek którym pryskacie na trawe w pekinie a żeby szkód w kapuście nie wyrządzić.?

Guest Marian
Posted

Na pekina nie ma zarejestrowanych srodkow na chwast takze tylko zabiegi mechaniczne

Guest Obornik
Posted

Mój kumpel stosował w pekinie Metazanex ale jakie efekty tego to niewiem. Musiałbym podpytac. Ja nigdy nie próbowałem.

  • 3 weeks later...
Posted

Panowie pekina coś bierze opadają liście popryskalem amistarem wstał było ok i znów liście opadły w środku czysta

Posted

Panowie pekina coś bierze opadają liście popryskalem amistarem wstał było ok i znów liście opadły w środku czysta

MYSLE ZE ZIEMIA MA JUZ DOSYC PEKINA BO WALISZ PEWNIE CO ROKU I ZARYPAŁES ZIEMIE UMNIE ROZNIE PIEKNIE

Posted

a wie ktos moze jak walczyc z tipburnem? jak mu zapobiegać?

nie sadzić jedyna rada

Posted

a wie ktos moze jak walczyc z tipburnem? jak mu zapobiegać?

wiem ale ci nie powiem trzeba walczyć ale z tobą jestes dla mnie konkurecją  takich trzeba eliminować

Posted (edited)

a nie pomyslisz ... ze jesli wiekszosc bedzie miala tipburna i konsumenci kupia ten towar, to po kilku zakupach sie zrazą i nie beda chcieli w ogóle kupowac pekinskiej. nawet twojej- zdrowej. i wtedy wszyscy beda eliminowani-nawet ty ... bo jak nie bedzie brania to cena zamiast wzrastac to spadnie. pozniej producenci maja zal ze jest zle. ale nie potrafia sie jednoczyc, mowic jednym głosem. tylko najlepiej sasiada w lyzce wody utopic-poloczki.

Edited by IGRiT
usunięto inwektywy - ale na marginesie dziekujemy za konkretną odpowiedź
Posted

 

a nie pomyslisz ... ze jesli wiekszosc bedzie miala tipburna i konsumenci kupia ten towar, to po kilku zakupach sie zrazą i nie beda chcieli w ogóle kupowac pekinskiej. nawet twojej- zdrowej. i wtedy wszyscy beda eliminowani-nawet ty ... bo jak nie bedzie brania to cena zamiast wzrastac to spadnie. pozniej producenci maja zal ze jest zle. ale nie potrafia sie jednoczyc, mowic jednym głosem. tylko najlepiej sasiada w lyzce wody utopic-poloczki.

 jak sąsadowi zle doradze wylecze go z sadzenia pekinskiej to upadnie zbakrytuje przejmne go i przyjdzie domnie za parobka bo niema ludzi do pracy ciezko kogoś złapać

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...