torenze Posted February 24, 2015 Report Posted February 24, 2015 Myślę, że trzeba zrobić konkurencję dla <adres zablokowany na tym forum> i też poruszać ceny tutaj na tym portalu więc zaczynamy temat ceny jabłek eksportowych - 2015r W tej chwili ceny 50-70 groszy, aktualnie Idared jesienią niezbywalny wyszedł na prowadzenie i osiąga ceny 70 groszy. Piszcie dalej swoje ceny, <adres zablokowany na tym forum> zrobiło się drętwe więc warto rozwijać tematy w miejscu, gdzie one dotyczą tego co sprzedajemy i kupujemy. Marcin 1 Quote
Guest Paweł Posted February 25, 2015 Report Posted February 25, 2015 Bardzo dobry pomysł Biała Rawska - u nas Idared też kosztuje 0,70 gr za samo jabłko , inne odmiany podobnie 60-70 gr, już raczej nie kupią towaru po 50 gr nawet na sortownie. grupy placą 0,70 zl ale od 75 mm + zapewne z przeznaczeniem na Biedronke. Princ 1,15 - 1,30 za jabłko w zależności od przeznaczenia , Gala Must okolo 1,1 - 1,15 zł. Golden nie orientuje się ale słyszałem że w okolicach 1,1 - 1,2 za jablko. Ciekawy jestem jak rejon Sandomierza, Warki, Wilgi ? Quote
Guest Pawel Posted February 25, 2015 Report Posted February 25, 2015 ja szykuje idareda po 70 groszy, zainteresowanie ta odmiana duze, inne czerwone 60-65 groszy, zaleznie od jakosci. Quote
Guest łukasz Posted February 25, 2015 Report Posted February 25, 2015 Warka Idared 70 groszy i nie mają z błąd wziąć od 7 cm ligol jonagored 65 groszy na sortowanie szampion 7 plus 70 groszy prince 1.20 golden 1 zł max 1.10 Quote
Guest olek Posted February 25, 2015 Report Posted February 25, 2015 Za Idareda można wziąć juz nawet 0,75zl Quote
Guest juryyy Posted February 25, 2015 Report Posted February 25, 2015 okolice Grójca szampion idared od 7 0,80 jonagoldy ligol od 7,5 golden 1,15 oczywiscie ceny netto Quote
Guest mika Posted February 25, 2015 Report Posted February 25, 2015 lubelskie-chłodnia 0.6zł KA 0.7-czerwone Quote
Guest paweł Posted February 25, 2015 Report Posted February 25, 2015 Warka ceny są 60-70 gr. i tak to wszystko mało przy tych cenach produkcji, Quote
Guest Romek Posted February 26, 2015 Report Posted February 26, 2015 Jabłka Gloster, Eliza, Jonagored, Rubinstar ~0,6 złAlwa 0,7 złGolden max 1,1 zł bez ordzawień i prążkaPrince max 1,1 zł Ligola praktycznie nikt nie chceNie wiem gdzie sprzedajecie po tyle co piszecie, podałem ceny z KA za jakie sprzedaje. Z tych cen to tylko z Idaredem spotkałem się, że kosztuje do 0,7 zł ale wymagania co do jakości są spore. Z tego co się orientowałem jedynie Idared może utrzymać cenę na poziomie 0,65zł, bo jest go mało (charytatywne, koszenie itp.) A co do reszty jabłek, to każdy mówi, że jeszcze chwila i ceny spadną, bo jak każdy otworzy to nie będzie gdzie sprzedać. Okolice Warki. Pozdrawiam. Quote
Guest Zenek Posted February 26, 2015 Report Posted February 26, 2015 NO tak jeszcze chwila i ceny spadną, ponieważ osiągneły astronomiczne liczby 60 i 70 groszy woooowww , na jesieni bylo 50 groszy bez chlodzenia a teraz po odliczeniu wszystkich kosztów wychodzi mniej. ludzie ale siejecie panike chociaż nie watpie ze wielu sie przestraszy. Quote
Guest PutinMaly Posted February 26, 2015 Report Posted February 26, 2015 (edited) My wasych jabłek nie chcemy my mamy z Nowej Zelandii ... [ciach] Edited February 26, 2015 by IGRiT Tego typu prowokacyjne i nic nie wnoszące do tematu wypowiedzi będą usuwane lub edytowane ... Quote
Guest Skup Posted February 26, 2015 Report Posted February 26, 2015 Wystarczy tydzień spokoju bez podwyżek i jabłek będzie do oporu. Ludzie wstrzymują bo cena rośnie przecież to logiczne ze każdy chce najdrozej sprzedać. Ludzie trzymają bo jak cena rośnie to każdy grosz się liczy. Quote
Guest Miś Jabłkowy Posted February 26, 2015 Report Posted February 26, 2015 Idared tyle kosztuje bo go kupują po 0,65 sadownicy co poskładali wnioski na charytatywne do ARR a swoje sprzedali po 0,50 zł. To teraz muszą kupić. ARR płaci 0,7 za jabłko plus 50 eur za tone transport , plus jeszcze parę euro za opakowanie także wychodzi 1 zł/kg. I mają na czysto 30 gr. Exporter zapłaci 0,7 zł ale za ładnego Idareta. Idared na Moskwe płaci się w Polsce w tym tygodniu 0,27uds/kg na gotowo. Podwyżek nie będzie bo obecnie klienci w Rosji są bardzo wrażliwi na cenę, po drugie koszty lewych dokumentów o pochodzeniu, rozładunek na Białorusi czy Litwie w celu przeetykietowania i inne stale rosną . Więc cena w eksporcie nie wzrośnie. Biedronki i inne nie są w stanie wchłonąć tych jabłek. Jak charytatywne się skończy to cena wróci na 0,50 . Sprzedawajcie teraz. Nie trzymajcie bo do rowu wywieziecie. Quote
Guest bartosz Posted February 26, 2015 Report Posted February 26, 2015 Idared tyle kosztuje bo go kupują po 0,65 sadownicy co poskładali wnioski na charytatywne do ARR a swoje sprzedali po 0,50 zł. To teraz muszą kupić. ARR płaci 0,7 za jabłko plus 50 eur za tone transport , plus jeszcze parę euro za opakowanie także wychodzi 1 zł/kg. I mają na czysto 30 gr. Exporter zapłaci 0,7 zł ale za ładnego Idareta. Idared na Moskwe płaci się w Polsce w tym tygodniu 0,27uds/kg na gotowo. Podwyżek nie będzie bo obecnie klienci w Rosji są bardzo wrażliwi na cenę, po drugie koszty lewych dokumentów o pochodzeniu, rozładunek na Białorusi czy Litwie w celu przeetykietowania i inne stale rosną . Więc cena w eksporcie nie wzrośnie. Biedronki i inne nie są w stanie wchłonąć tych jabłek. Jak charytatywne się skończy to cena wróci na 0,50 . Sprzedawajcie teraz. Nie trzymajcie bo do rowu wywieziecie. Wiem, że nie ma wielkich powodów do optymizmu, ale powyższy post brzmi jak typowe sianie paniki w pewnym celu... Quote
Guest bbnlnlnlnlnln Posted February 26, 2015 Report Posted February 26, 2015 80 gr idared 7 plus sandomierz Quote
Guest sadownik Posted February 28, 2015 Report Posted February 28, 2015 Juz nie siejcie paniki... Co prawda jablek jest jeszcze duzo...ale sporo poszlo jesienia..poza tym to mamy jeszcze 3 miesiace dobrego handlu... Takze wszystko moze sie zmienic... Czesc ludzi pozbylo sie juz jablek a niektorzy chociaz część sprzedali gdzie w normalnym roku kazdy czekal na cene... Quote
Guest adam Posted February 28, 2015 Report Posted February 28, 2015 Juz nie siejcie paniki... Co prawda jablek jest jeszcze duzo...ale sporo poszlo jesienia..poza tym to mamy jeszcze 3 miesiace dobrego handlu... Takze wszystko moze sie zmienic... Czesc ludzi pozbylo sie juz jablek a niektorzy chociaz część sprzedali gdzie w normalnym roku kazdy czekal na cene... Dobrego handlu to mamy jeszcze 1 miesiąc później święta i pół kwietnia odpada a w maju exportu już tak dużo nie idzie jak zimą. Quote
Guest Sławek Posted February 28, 2015 Report Posted February 28, 2015 http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/rosja-znosi-embargo-na-eksport-owocow-z-moldawii,111577.html Quote
Guest pawel Posted February 28, 2015 Report Posted February 28, 2015 jaki k.....a miesiąc czlowieku poknij sie w glowe, handel trwa caly czas do lipca zimowe od lipca genewa non stop caly rok, oczywiście z roznym skutkiem, jedni tracą, drudzy sie bogaca, ale to juz inny temat. idared 75gr eueosad trzylatkow. Quote
Guest konferencja Posted March 2, 2015 Report Posted March 2, 2015 Czy ktoś z was handlował z firmą ALMA - FRUIT z WOLKA LECZESZYCKA . PROPONUJĄ DOBRE CENY. Quote
Guest vkvhhbkbk Posted March 2, 2015 Report Posted March 2, 2015 po ile teraz idared? ostanio byl 80 Quote
Guest GPOiW Posted March 2, 2015 Report Posted March 2, 2015 Okolice Grójca, grupa producencka. My za Idareda płacimy 70 groszy. Czerwone w granicach 60-70 groszy, Alwa 0,80 groszy, Mutsu/Gala/Prince/Golden 1,00-1,20 zł w zależności od jakości. To ceny netto za samo jabłko brane na sortowanie, za sortowanie nie odliczamy. Quote
Guest Eksporter Posted March 2, 2015 Report Posted March 2, 2015 To jak jest teraz z tym jabłkiem? Moskwa stoi, importerzy nie podnoszą cen. Sadownicy czekają na lepsze stawki, ale w obliczu obecnej sytuacji na Wschodzie, raczej nic z tego nie będzie... Przynajmniej nie teraz. Poczekamy, zobaczymy. Na chwilę obecną na rynku jest klops Quote
Guest spioch Posted March 2, 2015 Report Posted March 2, 2015 Na igricie zaczeły się pojawiać ciekawsze ofert np. to: http://www.igrit.pl/index.php?act=ogloszenie&ogloszenie=1125415135465&dzialo=305&strona=1 Idaret za 1zł, ktoś zna tą firmę? Quote
Guest Gość Posted March 2, 2015 Report Posted March 2, 2015 http://www.<adres zablokowany na tym forum>/forum/prima-2000 Chyba nie jest z nimi zbyt różowo... Ta złotówka to może być na papierze... Może ktoś odważny spróbuje! Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.