Guest Gość Posted January 27, 2016 Report Posted January 27, 2016 czy stosowal ktos podchloryn sodu na raka drzew i kiedy sie nim pryska Quote
Guest Polar Posted April 29, 2017 Report Posted April 29, 2017 To forum w ogole zyje? Ciekawe pytanie kolega zadal, a tu przez ponad rok nikt nie odpowiada... Prosimy o odpowiedz moze jakiegos eksperta z portalu Quote
Guest grzegorz Posted April 29, 2017 Report Posted April 29, 2017 Poniżej tabelka, która wiele wyjaśnia w kwestii podchlorynu sodu, jednak sam środek nie jest zarejestrowany do ochrony roślin sadowniczych w Polsce. Quote
Guest grzegorz Posted April 29, 2017 Report Posted April 29, 2017 tutaj można znaleźć więcej info: http://www.sumiagro.pl/download/og/Rak-drzew-owocowych.pdf Quote
IGRiT Posted April 29, 2017 Report Posted April 29, 2017 Podchloryn sodu wykazuje dużą skuteczność w stosunku do konidiów grzyba, który powoduje raka drzew. Skutecznie też ogranicza kiełkowanie zarodników. Tylko, że teraz już za późno na stosowanie podchlorynu. Aplikuje go się (oprysk) albo bardzo wczesną wiosną, albo jesienią, po opadnięciu liści. Uwaga: w Polsce podchloryn sodu nie jest zarejestrowany do ochrony drzewa owocowe. Natomiast wiele gospodarstw go stosuje, na własną odpowiedzialność. Na raka drzew, mamy zarejestrowane Topsin i Kaptan. Quote
Guest TT.17 Posted November 4, 2021 Report Posted November 4, 2021 Niedługo można bedzie użyć na raki, ogranicza najlepiej i koszt bardzo niski. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.