Jump to content

Marchew


Guest Kaja

Recommended Posts

Posted

Czy ktoś z Was ma zakontraktowaną marchew do Jaworskich ? I czy mieliście przebadaną marchew na pozostałości środków ochrony roślin. Bo slyszalam juz o kilku przypadkach gdzie naprawdę uczciwi rolnicy pryskający zgodnie z zaleceniami dostali wyniki negatywne. 

  • 2 weeks later...
Posted

Mam zakontraktowana marchew u Jaworskich.W zeszlym roku wciskali mi ,ze mam jakies pozostalosci,ale na moje rzadanie okazania badan nia chcieli mi pokazac,bo to oni ponosza koszty.To chyba jakas lipa bo chca sie pozbyc plantatora lub zbic z ceny

  • 3 weeks later...
Guest Norbert
Posted

A zbili Ci cenę w zeszłym roku? Pozbyć się chyba też nie pozbyli skoro masz kontrakt w obecnym sezonie. Jest również różnica w pokazaniu wyniku badań a żądaniu jego przesłania. Tak właśnie rodzą się plotki....

 

Pozdrawiam

Norbert

Posted

Taaaaa.Norbert  pakowal,plombowal,wysylal probki  i wypelnial protokol w obecności plantatora lub jego pełnomocnika do Skierniewic zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa,a po dwóch tygodniach przesylal wyniki plantatorom.Ja mam w to wierzyc.

 

Guest pasternak
Posted

A dlaczego miałby przesyłać wyniki skoro suszarnia płaciła za badania? Przecież jak ktoś chciał swoje wyniki badań obejrzeć to nie było problemu.

  • 2 weeks later...
Posted

Plon zadowalajacy tylko odbior slaby, jakosc tez nie zachwyca .Jednak jestem zdania ze nam rolnikom zawsze bedzie ciezko bo gdzie by towaru nie oddawal  to jak beda chcieli tak cie potraktuja bez wzgledu na to czy to bedzie marchew do Jaworskich czy np ziemniaki do lomzy albo zboze do Szymanowa.Przerabialem juz kilka firm i wszedzie to samo jak za duzo to zaraz wyniki zle i takie tam  blaaa-blaaa jak malo oj tak wezme wszystko nawet najgorsze aby dawaj a my dostajemy baty za koszta produkcji.

Guest producent
Posted

A czy u jawora obiecane 3  gr dołożą jak wyniki badań pozytywne pytał ktoś  i co nadwyżką plonu?

plon dobry jakbyś  wszystko sprzedał

ale jak tylko 50 t z ha minus koszty to zostają grosze.

Posted

Zapomnij ze ci doloza bo juz slyszalem ze nic z tego.Nadwyzki mam ponad 100t szkoda ale co zrobic ogloszenie wystawilem nawet nikt sie nie odezwal a ofert,, sprzedam marchew'' jest po uszy.Producent moze wolisz uprawiac ziemniaki ten rok pokazal jak sie wychodzi na ziemniaku (dokladka) cena niska na gieldzie w przemysle ciezko o parametry a w polu tez nie jeden zostawil bo nie dalo sie kopac.

Guest pasternak
Posted

Panowie do suszarni Jaworskich napewno nadwyżek nie przyjmą ponieważ mają tyle zrobionego suszu że im nie zależy na marchwi. Jak by bardzo zależało to by uruchomili kolejną szafę po porze a tak to już 4 tygodnie nic się nie dzieje.

Guest producent
Posted

Zapomnij ze ci doloza bo juz slyszalem ze nic z tego.Nadwyzki mam ponad 100t szkoda ale co zrobic ogloszenie wystawilem nawet nikt sie nie odezwal a ofert,, sprzedam marchew'' jest po uszy.Producent moze wolisz uprawiac ziemniaki ten rok pokazal jak sie wychodzi na ziemniaku (dokladka) cena niska na gieldzie w przemysle ciezko o parametry a w polu tez nie jeden zostawil bo nie dalo sie kopac.

W mojej okolicy każdy ma nadwyżkę do tej pory zawsze przyjmowali wszystko i jeszcze na końcu skupowali  z wolnego rynku ale widocznie z wolnego rynku jak brakowało to ceny były za duże no to dali więcej nasion i my się teraz borykamy z nadmiarem który pójdzie najprawdopodobniej pod pług

oczywiście my rolnicy zawsze mamy jak najmniej do powiedzenia jak zostaliśmy nie fer potraktowani u jawora przy podpisywaniu umowy gdzie był załącznik odnośnie ceny nawet nikt nie wspomniał ze coś tam brakuje 

a na szkoleniach cicho sza nikt głosu nie zabiera jakoś wszystko cacy.

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Guest Michal_mazowieckie
Posted

Gielda Bronisze: 

marchew dobrej jakosci, po prostu normalna 1,1- 1,4 zl. Smialo mozna dostac 1,2 zl z domu. Gruba do 80 gr. Brudna do 80 gr. 

Import z holandii (celowo z malej) 29 Euro netto plus transport wychodzi 1,4+ na miejscu. I nie ma. Bedzie drozec. 

Guest Ocochodzi
Posted

Poczekaj do następnej niedzieli i powtórz że niema. Holandia zasypia w tym tygodniu.

Guest Michal_mazowieckie
Posted

Doczekałem do następnej niedzieli. I teraz dostaję 1.35 z podwórka. Holandia podwyższyła na 34 centów plus transport

 

Guest Krakus
Posted

Jak panowie 

myśliciepo świętach będzie drożeć czy tanieć? 

  • 3 weeks later...
Posted

Panowie jak tam marchew po gieldach bo cos chyba sie blokuje. Markety już zaczynają młoda drzeć z Grecji Francji itd. Jak idzie sprzedać nasza??

  • 4 months later...
Guest gospodarz
Posted

Witam Panowie jak tam plantacje machewki, sądzac po ilości obsiania niema chyba wiekszych szans na powtórke ceny  wiosna.

Jak sprzedajecie? Jakie plony?

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...