Guest Kaja Posted October 1, 2017 Report Posted October 1, 2017 Czy ktoś z Was ma zakontraktowaną marchew do Jaworskich ? I czy mieliście przebadaną marchew na pozostałości środków ochrony roślin. Bo slyszalam juz o kilku przypadkach gdzie naprawdę uczciwi rolnicy pryskający zgodnie z zaleceniami dostali wyniki negatywne. Quote
Guest rist Posted October 12, 2017 Report Posted October 12, 2017 Mam zakontraktowana marchew u Jaworskich.W zeszlym roku wciskali mi ,ze mam jakies pozostalosci,ale na moje rzadanie okazania badan nia chcieli mi pokazac,bo to oni ponosza koszty.To chyba jakas lipa bo chca sie pozbyc plantatora lub zbic z ceny Quote
Guest Norbert Posted October 31, 2017 Report Posted October 31, 2017 A zbili Ci cenę w zeszłym roku? Pozbyć się chyba też nie pozbyli skoro masz kontrakt w obecnym sezonie. Jest również różnica w pokazaniu wyniku badań a żądaniu jego przesłania. Tak właśnie rodzą się plotki.... Pozdrawiam Norbert Quote
Guest rist Posted November 5, 2017 Report Posted November 5, 2017 Taaaaa.Norbert pakowal,plombowal,wysylal probki i wypelnial protokol w obecności plantatora lub jego pełnomocnika do Skierniewic zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa,a po dwóch tygodniach przesylal wyniki plantatorom.Ja mam w to wierzyc. Quote
Guest pasternak Posted November 12, 2017 Report Posted November 12, 2017 A dlaczego miałby przesyłać wyniki skoro suszarnia płaciła za badania? Przecież jak ktoś chciał swoje wyniki badań obejrzeć to nie było problemu. Quote
Guest marchwiarx Posted November 22, 2017 Report Posted November 22, 2017 Jak u was plon i jakość marchwi? Quote
Guest Henio Posted November 25, 2017 Report Posted November 25, 2017 Plon zadowalajacy tylko odbior slaby, jakosc tez nie zachwyca .Jednak jestem zdania ze nam rolnikom zawsze bedzie ciezko bo gdzie by towaru nie oddawal to jak beda chcieli tak cie potraktuja bez wzgledu na to czy to bedzie marchew do Jaworskich czy np ziemniaki do lomzy albo zboze do Szymanowa.Przerabialem juz kilka firm i wszedzie to samo jak za duzo to zaraz wyniki zle i takie tam blaaa-blaaa jak malo oj tak wezme wszystko nawet najgorsze aby dawaj a my dostajemy baty za koszta produkcji. Quote
Guest producent Posted November 26, 2017 Report Posted November 26, 2017 A czy u jawora obiecane 3 gr dołożą jak wyniki badań pozytywne pytał ktoś i co nadwyżką plonu? plon dobry jakbyś wszystko sprzedał ale jak tylko 50 t z ha minus koszty to zostają grosze. Quote
Guest Henio Posted November 26, 2017 Report Posted November 26, 2017 Zapomnij ze ci doloza bo juz slyszalem ze nic z tego.Nadwyzki mam ponad 100t szkoda ale co zrobic ogloszenie wystawilem nawet nikt sie nie odezwal a ofert,, sprzedam marchew'' jest po uszy.Producent moze wolisz uprawiac ziemniaki ten rok pokazal jak sie wychodzi na ziemniaku (dokladka) cena niska na gieldzie w przemysle ciezko o parametry a w polu tez nie jeden zostawil bo nie dalo sie kopac. Quote
Guest pasternak Posted November 26, 2017 Report Posted November 26, 2017 Panowie do suszarni Jaworskich napewno nadwyżek nie przyjmą ponieważ mają tyle zrobionego suszu że im nie zależy na marchwi. Jak by bardzo zależało to by uruchomili kolejną szafę po porze a tak to już 4 tygodnie nic się nie dzieje. Quote
Guest producent Posted November 27, 2017 Report Posted November 27, 2017 Zapomnij ze ci doloza bo juz slyszalem ze nic z tego.Nadwyzki mam ponad 100t szkoda ale co zrobic ogloszenie wystawilem nawet nikt sie nie odezwal a ofert,, sprzedam marchew'' jest po uszy.Producent moze wolisz uprawiac ziemniaki ten rok pokazal jak sie wychodzi na ziemniaku (dokladka) cena niska na gieldzie w przemysle ciezko o parametry a w polu tez nie jeden zostawil bo nie dalo sie kopac. W mojej okolicy każdy ma nadwyżkę do tej pory zawsze przyjmowali wszystko i jeszcze na końcu skupowali z wolnego rynku ale widocznie z wolnego rynku jak brakowało to ceny były za duże no to dali więcej nasion i my się teraz borykamy z nadmiarem który pójdzie najprawdopodobniej pod pług oczywiście my rolnicy zawsze mamy jak najmniej do powiedzenia jak zostaliśmy nie fer potraktowani u jawora przy podpisywaniu umowy gdzie był załącznik odnośnie ceny nawet nikt nie wspomniał ze coś tam brakuje a na szkoleniach cicho sza nikt głosu nie zabiera jakoś wszystko cacy. Quote
Guest marchew Posted November 27, 2017 Report Posted November 27, 2017 Chodziło mi o plon i jakość marchwi handlowej Quote
Guest oil Posted December 9, 2017 Report Posted December 9, 2017 Po ile płacą za marchew handlowa brudna? Quote
Guest Marcin Posted March 6, 2018 Report Posted March 6, 2018 Witam. Jak sytuacja z marchwią ? Jak ceny u was? Quote
Guest Michal_mazowieckie Posted March 11, 2018 Report Posted March 11, 2018 Gielda Bronisze: marchew dobrej jakosci, po prostu normalna 1,1- 1,4 zl. Smialo mozna dostac 1,2 zl z domu. Gruba do 80 gr. Brudna do 80 gr. Import z holandii (celowo z malej) 29 Euro netto plus transport wychodzi 1,4+ na miejscu. I nie ma. Bedzie drozec. Quote
Guest Ocochodzi Posted March 11, 2018 Report Posted March 11, 2018 Poczekaj do następnej niedzieli i powtórz że niema. Holandia zasypia w tym tygodniu. Quote
Guest Gościu Posted March 11, 2018 Report Posted March 11, 2018 Masz rację zaraz będzie za dużo marchwi i kupi się po 0,9 zl Quote
Kacper90 Posted March 19, 2018 Report Posted March 19, 2018 Witam Jaka cena za marchew do przemysłu ? Quote
Guest Michal_mazowieckie Posted March 21, 2018 Report Posted March 21, 2018 Doczekałem do następnej niedzieli. I teraz dostaję 1.35 z podwórka. Holandia podwyższyła na 34 centów plus transport Quote
Guest Krakus Posted March 27, 2018 Report Posted March 27, 2018 Jak panowie myśliciepo świętach będzie drożeć czy tanieć? Quote
Guest Svan Posted March 29, 2018 Report Posted March 29, 2018 pytanie jest takie ile maja holendrzy jeszcze Quote
Darekspire Posted March 29, 2018 Report Posted March 29, 2018 tego nie wiedzą nawet najstarsi górale:P Quote
Guest Maro Posted April 19, 2018 Report Posted April 19, 2018 Panowie jak tam marchew po gieldach bo cos chyba sie blokuje. Markety już zaczynają młoda drzeć z Grecji Francji itd. Jak idzie sprzedać nasza?? Quote
Guest gospodarz Posted August 28, 2018 Report Posted August 28, 2018 Witam Panowie jak tam plantacje machewki, sądzac po ilości obsiania niema chyba wiekszych szans na powtórke ceny wiosna. Jak sprzedajecie? Jakie plony? Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.