Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Guest PiotrekAv.
Posted

WITAM! Jaki początek sezonu? Sprzedajecie już coś? Jakie ceny?

  • 3 weeks later...
Guest Trebor
Posted

Ja w tym roku nawoziłem hydrocomplexem oraz dolistnie rozpuszczalnymi nawozami wieloskładnikowymi a na grzyba Topsin.

Na Bronkach aktualnie cena wynosi na wyjści 3 zł hokkaido 2 zł francuska czerwona. Zejście bardzo słabe.

Posted

JA nawożę w zależności od wyników analizy gleby fosfor potas azotu dużo a pryskać to warto chyba tylko od mszycy żeby nie pogryzły młodych owoców 

  • 2 weeks later...
Guest PiotrekAv.
Posted

małopolska hokkaido hurt od 1,00 do 1,60 netto zejscie raczej słabe

  • 2 weeks later...
Guest PiotrekAv.
Posted

Nikt nie handluje dynią? Małopolska hokkaido duży hurt 1-1,2pln/kg

Posted

Cenę ustal sam w granicach dobrego rozsądku i sprawdzisz czy odpowiada kupującemu, zawsze trzeba być elastycznym, zwłaszcza jak wieje wiatr

Posted

Nie rozdajcie za darmo bo malo towaru i brzydki pogradobiciach .Szanujmy sie nawzajem .Pozdrawiam cena hurt gomez w skrzynie 75-80 gr hokaido twardo 1 zl.

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Posted

W jakim rozstawie sadzicie dynie hokkaido chodzi mi odległość krzaka od krzaka pozdrawiam  :)

  • 2 weeks later...
Posted

Ja sieję gniazdowo po 2 nasiona co 80cm a międzyrzędzia co 1,5m tak jak ma prześwit ciągnika. W tym sezonie na jednym kawałku zrobiłem eksperyment i hokkaido posiałem co drugi rząd czyli 80cmx300cm. Owoce dorosły ładniejsze ale plon znacznie mniejszy.

W jakiej temperaturze i wilgotności przechowujecie owoce i do kiedy najdłużej wam się udało przechować?

U mnie w tym roku fatalnie 15% plonów zgniło na polu przed zbiorem i 5% poszło na kompost z magazynu. Woda zrobiła swoje.

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Posted

Małopolska ceny za Hokkaido i pizmowa 1.4-1.6 netto hurt ale zejście jeszcze słabe. Plon zależnie od pola 30-50% mniejszy niż  w ubiegłym roku

Posted

Susza robi swoje. PLON obniżony ceny do góry. Pozdrawiam nie dajcie towaru za darmo. 

Posted

Nie jest tak źle z plonem u mnie ale to tylko dlatego, że sieje nową holenderską hokkaido, która w normalnym roku daje do 60t/ha. W tym roku porosła trochę mniejsza 0,8-3 kg owoc.

A co do cen to już tak kolorowo nie jest. Chcieć a móc to wa oddzielne tematy. Na razie podaż wysoka to  i ceny pikują w dół.

  • 10 months later...
Guest Andrzej
Posted

Jak sytuacja na dyniowych polach w tym roku? Zimne noce w  maju, czerwcu i susza zrobiły swoje.

Posted

Wydaje się że plon będzie mniejszy jak w zeszłym sezonie. Jakie ceny za hokkaido teraz? Jaki zainteresowanie?

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...