YOGI Posted July 4, 2017 Report Posted July 4, 2017 Witam, chciałbym na jesieni wysadzić zimowy czosnek. Jak to wygląda od strony produkcji, warto czy ciężki temat?? YOGI 1 Quote
Daria.rolnik Posted December 25, 2017 Report Posted December 25, 2017 I jak wysadziłes ten czosnek? Quote
YOGI Posted December 26, 2017 Author Report Posted December 26, 2017 Tak, odmiana Harnaś. 20 październik sadzenie. Non stop padało, a robota przypominała sadzenie ryżu! Quote
Daria.rolnik Posted December 29, 2017 Report Posted December 29, 2017 Harnaś to dobra odmiana ja sadziłam 4 listopada i tak samo moczar Quote
YOGI Posted December 29, 2017 Author Report Posted December 29, 2017 teraz to już powoli terminy nic nie znaczą, nie waidomo jak się ustawić .. 31 grudnia a tu +10 stopni!!! .. oziminy pewnie znów dostaną jak przyjdzie mróz bez śniegu, wariactwo. Powodzonka życze, daj znać Daria jak z pogodą u Ciebie. Quote
Daria.rolnik Posted December 31, 2017 Report Posted December 31, 2017 U mnie dzisiaj 7 stopni i deszcz pada. W tamtym tygodniu było w nocy -6 ale jak dla ozimin na szczęście dzień prędzej na wieczór spadł śnieg. Jak będzie taka pogoda to w lutym będziemy siać owies. Quote
YOGI Posted January 1, 2018 Author Report Posted January 1, 2018 Jeszcze trochę i manadarynki będziemy eksportować! Quote
Daria.rolnik Posted January 3, 2018 Report Posted January 3, 2018 Dokładnie albo cytryny :-) jary czosnek też będziesz sadził? Quote
YOGI Posted January 3, 2018 Author Report Posted January 3, 2018 Zobaczymy, ale wiele wskazuje na to że nie. Wiosna u mnie na pewno będzie pracowita (kapusta pekińska, młode ziemniaki ..) jest co robić. :-) Dziś u nas troszkę zimą posypało, ale co z tego jak wszystko zdążyło się roztopić zanim spadło na ziemię ... Oby mrozu ostrego nie było w lutym. Quote
Guest Lordenar Posted January 5, 2018 Report Posted January 5, 2018 Yogi o czym Ty piszesz ? Jak nie będzie mrozu albo zimy to zobaczysz kiedy na wiosnę wjedziesz w pole, o robactwie i kosztach z ich zwalczaniem nie chce nawet myslec. Jak nie będzie w tym roku zimy to 3/4 polski będzie miało problemy z agrotechnika o urodzaju nie wspomnę. Zrób sobie odkrywkę gleby na 100 cm i zobaczysz o czym mówię. Wolałbym oziminy zaorać niż jak reszta myśleć krótkoterminowo. Quote
Daria.rolnik Posted January 6, 2018 Report Posted January 6, 2018 Yogi o czym Ty piszesz ? Jak nie będzie mrozu albo zimy to zobaczysz kiedy na wiosnę wjedziesz w pole, o robactwie i kosztach z ich zwalczaniem nie chce nawet myslec. Jak nie będzie w tym roku zimy to 3/4 polski będzie miało problemy z agrotechnika o urodzaju nie wspomnę. Zrób sobie odkrywkę gleby na 100 cm i zobaczysz o czym mówię. Wolałbym oziminy zaorać niż jak reszta myśleć krótkoterminowo. Jesteś w grupie ludzi którzy uważają że wysoki mróz ,,wypala,, te wszystkie robaki i zarazę? To się mylisz bo wcale nie jest to prawdą. Oranie ozimin to wedlug Ciebie taka prosta sprawa? Ja mam ponad 50ha ozimin posiane i na jesień popryskane na grzyba í niechciałabym tego na wiosne przesiewać i liczyć srat bo jare zboże nie ma porównania z ozimym jeśli chodzi o zysk. Quote
YOGI Posted January 7, 2018 Author Report Posted January 7, 2018 Yogi o czym Ty piszesz ? Jak nie będzie mrozu albo zimy to zobaczysz kiedy na wiosnę wjedziesz w pole, o robactwie i kosztach z ich zwalczaniem nie chce nawet myslec. Jak nie będzie w tym roku zimy to 3/4 polski będzie miało problemy z agrotechnika o urodzaju nie wspomnę. Zrób sobie odkrywkę gleby na 100 cm i zobaczysz o czym mówię. Wolałbym oziminy zaorać niż jak reszta myśleć krótkoterminowo. To jak w takim razie radzą sobie rolnicy na południu europy, gdzie o kilkunastostopniowych mrozach mówi się jako o anomaliach pogodowych? Tacy Hiszpanie musieliby tylko orać oziminy, bo średnia temperatura w styczniu wynosi 12 st. C. Klasyka już, ale sorry taki mamy klimat - albo się przystosujesz, albo giniesz. Szukać rozwiązań trzeba tam, gdzie taka pogoda nie jest problemem ..a normą Quote
Guest Lordenar Posted January 7, 2018 Report Posted January 7, 2018 Zgadza się tylko jak wygląda fizycznie gleba u nich i jest przystosowana do tego typu klimatu, a jaka jest u nas . Quote
YOGI Posted January 7, 2018 Author Report Posted January 7, 2018 Czyli własciwości gleby, mikroorganizmy i cała reszta z związana z glebą i roślinami, będzie ewoluować wraz ze zmieniającym się klimatem, jak zresztą cały świat od milionów lat. Quote
Daria.rolnik Posted January 13, 2018 Report Posted January 13, 2018 *literówka, popryskane na chwasty. Nawet Polska jest podzielona na 3strefy, ja jestem w tej pierwszej a patrząc np na Suwałki nam jest 3strefa ta najzmniejsza. Tam dwucyfrowa zimowa pogoda to norma u mnie rzadkość. Genetyka daje nam dużo, teraz są nowe bardziej odporne na mróz odmiany zbóż Quote
Guest Maciek Posted February 5, 2019 Report Posted February 5, 2019 A ile masz tych ozimin że piszesz że wolalbys je zaorać? Jak kilka procent arealu to się jeszcze zgodzę że to minimalna strata. Ale bywały lata że zboża wymarzaly w 80% i co wtedy? Za co żyć gdy człowiek utrzymuje się tylko z siania zbóż??? Quote
Daria.rolnik Posted February 11, 2019 Report Posted February 11, 2019 W rolnictwie najlepiej nie nastawiać się na jedno. Gdy na jednym stracimy, drugie nas podniesie. Quote
Guest Karol Posted February 14, 2019 Report Posted February 14, 2019 W tym roku ziemniak jest opłacalny Quote
Guest Mariusz Posted February 14, 2019 Report Posted February 14, 2019 Karol, tym roku to wszystko ma cenę!! Quote
Daria.rolnik Posted February 15, 2019 Report Posted February 15, 2019 Moim zdaniem szczególnie ziemniaki, pszenica, owies i buraki cukrowe Quote
Guest Leszek Posted March 3, 2019 Report Posted March 3, 2019 Pszenica jest już po 900\tna owies też jest w tym roku duże zapotrzebowanie naszych sąsiadów sprzedałem wvtym tygodniu 5 tirow po bardzo dobrej cenie Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.