Jump to content

Recommended Posts

Posted

Witam,

chciałbym na jesieni wysadzić zimowy czosnek.

Jak to wygląda od strony produkcji, warto czy ciężki temat?? 

 

 

plik507beceb3ac1e.jpg

  • 5 months later...
Posted

Tak, odmiana Harnaś. 20 październik sadzenie. Non stop padało, a robota przypominała sadzenie ryżu!  :D

Posted

teraz to już powoli terminy nic nie znaczą, nie waidomo jak się ustawić .. 31 grudnia a tu +10 stopni!!!

.. oziminy pewnie znów dostaną jak przyjdzie mróz bez śniegu, wariactwo. Powodzonka życze, daj znać Daria jak z pogodą u Ciebie.

Posted

U mnie dzisiaj 7 stopni i deszcz pada. W tamtym tygodniu było w nocy -6 ale jak dla ozimin na szczęście dzień prędzej na wieczór spadł śnieg. Jak będzie taka pogoda to w lutym będziemy siać owies.

Posted

Zobaczymy, ale wiele wskazuje na to że nie. Wiosna u mnie na pewno będzie pracowita (kapusta pekińska, młode ziemniaki ..) jest co robić. :-) Dziś u nas troszkę zimą posypało, ale co z tego jak wszystko zdążyło się roztopić zanim spadło na ziemię ... Oby mrozu ostrego nie było w lutym.

Guest Lordenar
Posted

Yogi o czym Ty piszesz ? Jak nie będzie mrozu albo zimy to zobaczysz kiedy na wiosnę wjedziesz w pole, o robactwie i kosztach z ich zwalczaniem nie chce nawet myslec. Jak nie będzie w tym roku zimy to 3/4 polski będzie miało problemy z agrotechnika o urodzaju nie wspomnę. Zrób sobie odkrywkę gleby na 100 cm i zobaczysz o czym mówię. Wolałbym oziminy zaorać niż jak reszta myśleć krótkoterminowo.

Posted

Yogi o czym Ty piszesz ? Jak nie będzie mrozu albo zimy to zobaczysz kiedy na wiosnę wjedziesz w pole, o robactwie i kosztach z ich zwalczaniem nie chce nawet myslec. Jak nie będzie w tym roku zimy to 3/4 polski będzie miało problemy z agrotechnika o urodzaju nie wspomnę. Zrób sobie odkrywkę gleby na 100 cm i zobaczysz o czym mówię. Wolałbym oziminy zaorać niż jak reszta myśleć krótkoterminowo.

Jesteś w grupie ludzi którzy uważają że wysoki mróz ,,wypala,, te wszystkie robaki i zarazę? To się mylisz bo wcale nie jest to prawdą. Oranie ozimin to wedlug Ciebie taka prosta sprawa? Ja mam ponad 50ha ozimin posiane i na jesień popryskane na grzyba í niechciałabym tego na wiosne przesiewać i liczyć srat bo jare zboże nie ma porównania z ozimym jeśli chodzi o zysk.

Posted

Yogi o czym Ty piszesz ? Jak nie będzie mrozu albo zimy to zobaczysz kiedy na wiosnę wjedziesz w pole, o robactwie i kosztach z ich zwalczaniem nie chce nawet myslec. Jak nie będzie w tym roku zimy to 3/4 polski będzie miało problemy z agrotechnika o urodzaju nie wspomnę. Zrób sobie odkrywkę gleby na 100 cm i zobaczysz o czym mówię. Wolałbym oziminy zaorać niż jak reszta myśleć krótkoterminowo.

To jak w takim razie radzą sobie rolnicy na południu europy, gdzie o kilkunastostopniowych mrozach mówi się jako o anomaliach pogodowych? Tacy Hiszpanie musieliby tylko orać oziminy, bo średnia temperatura w styczniu wynosi 12 st. C. Klasyka już, ale sorry taki mamy klimat - albo się przystosujesz, albo giniesz. Szukać rozwiązań trzeba tam, gdzie taka pogoda nie jest problemem ..a normą :)

Guest Lordenar
Posted

Zgadza się tylko jak wygląda fizycznie gleba u nich i jest przystosowana do tego typu klimatu, a jaka jest u nas .

Posted

Czyli własciwości gleby, mikroorganizmy i cała reszta z związana z glebą i roślinami, będzie ewoluować wraz ze zmieniającym się klimatem, jak zresztą cały świat od milionów lat.

Posted

*literówka, popryskane na chwasty. Nawet Polska jest podzielona na 3strefy, ja jestem w tej pierwszej a patrząc np na Suwałki nam jest 3strefa ta najzmniejsza. Tam dwucyfrowa zimowa pogoda to norma u mnie rzadkość. Genetyka daje nam dużo, teraz są nowe bardziej odporne na mróz odmiany zbóż

  • 1 year later...
Posted

A ile masz tych ozimin że piszesz że wolalbys je zaorać? Jak kilka procent arealu to się jeszcze zgodzę że to minimalna strata. Ale bywały lata że zboża wymarzaly w 80% i co wtedy?  Za co żyć gdy człowiek utrzymuje się tylko z siania zbóż???

  • 3 weeks later...
Guest Leszek
Posted

Pszenica jest już po 900\tna owies też jest w tym roku duże zapotrzebowanie naszych sąsiadów sprzedałem wvtym tygodniu 5 tirow po bardzo dobrej cenie

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...