Jump to content

Ubezpieczenie Od Gradu


Recommended Posts

Guest Piotr
Posted

ktoś ma jakieś doswiadczenia w  tym temacie konkretnie jak wygląda sprawa odszkodowań ? jak to wychodzi w praktyce, co jest brane pod uwage, itp itd, w tym roku ubezpieczyłem i traf chciał że mi poleciał lekki grad i widac troche uszkodzeń, pytanie jak oni to oceniająi co biorąza podstawe do wypłat odszkodowań, za fachowe porady z góry dzieki

Posted

jesli miales grad zglaszasz szkode, przyjezdzaja i szacuja,

szacowanie wygladaja mniej wiecej tak:

obrywaja drzewko ze srodka kwatery i ukladaja jablka w kupkach:

-jablka ktora maja przecieta skorke - pelna szkoda

-jablka ktore maja dolki 3+ - pelna szkoda

-jablka ktore maja 1-3 dolku - mala szkoda

-jablka ktore nie maja obic - bez szkod,

ogolnie wyplacaja cos powyzej 20% szkoday chyba

Guest piotr
Posted

a jeśli chodzi o te wypłaty to jak oni szacują kwote ? na jakiej podstawie ?  biorą ceny jablek pod uwage czy cene drzewek czy jak to wygląda ? :)

Posted

bardzo prosto, zglaszajac sie do ubezpieczeni podajesz jaki chcesz miec tonaz z ha/danej kwtery i cene, np:

dzialka 1 ha

plon 25t ubezpieczony na 2 zl (czyli 50tys-od tej sumy placisz 2% skladki),

czyli jesli spadnie grad i ubezpieczyciel uzna 50% strat to bedzie

25t x 2 zl x 50% czyli 25tys zl-takie odszkodowanie ubezpieczyciel wyplaci, ALE od tego potraca 10% i kolejne pare % za koszty ktorych nie musisz poniesc, czyli wyjdzie okolo 20tys przy takiej kalkulacji

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...