Guest Piotr Posted June 20, 2017 Report Posted June 20, 2017 ktoś ma jakieś doswiadczenia w tym temacie konkretnie jak wygląda sprawa odszkodowań ? jak to wychodzi w praktyce, co jest brane pod uwage, itp itd, w tym roku ubezpieczyłem i traf chciał że mi poleciał lekki grad i widac troche uszkodzeń, pytanie jak oni to oceniająi co biorąza podstawe do wypłat odszkodowań, za fachowe porady z góry dzieki Quote
Guest le Posted June 20, 2017 Report Posted June 20, 2017 jesli miales grad zglaszasz szkode, przyjezdzaja i szacuja, szacowanie wygladaja mniej wiecej tak: obrywaja drzewko ze srodka kwatery i ukladaja jablka w kupkach: -jablka ktora maja przecieta skorke - pelna szkoda -jablka ktore maja dolki 3+ - pelna szkoda -jablka ktore maja 1-3 dolku - mala szkoda -jablka ktore nie maja obic - bez szkod, ogolnie wyplacaja cos powyzej 20% szkoday chyba Quote
Guest piotr Posted June 20, 2017 Report Posted June 20, 2017 a jeśli chodzi o te wypłaty to jak oni szacują kwote ? na jakiej podstawie ? biorą ceny jablek pod uwage czy cene drzewek czy jak to wygląda ? Quote
Guest le Posted June 21, 2017 Report Posted June 21, 2017 bardzo prosto, zglaszajac sie do ubezpieczeni podajesz jaki chcesz miec tonaz z ha/danej kwtery i cene, np: dzialka 1 ha plon 25t ubezpieczony na 2 zl (czyli 50tys-od tej sumy placisz 2% skladki), czyli jesli spadnie grad i ubezpieczyciel uzna 50% strat to bedzie 25t x 2 zl x 50% czyli 25tys zl-takie odszkodowanie ubezpieczyciel wyplaci, ALE od tego potraca 10% i kolejne pare % za koszty ktorych nie musisz poniesc, czyli wyjdzie okolo 20tys przy takiej kalkulacji Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.