Guest brodnik Posted April 3, 2017 Report Posted April 3, 2017 Człowiek wszystkiego nie jest w stanie upilnować. Wiecie jak jest. Zastanawiam się w związku z tym w jaki sposób ogarnąć temat związany z ochroną, monitorowaniem - przede wszystkim sprzętu. Czasami trzeba gdzieś pojechać - najbliższych sąsiadów właściwie nie ma. Pytanie, jak rozwiązać ten problem?? Quote
Guest Seba Posted April 3, 2017 Report Posted April 3, 2017 Jest kilka sposobów na to: 1. Ubezpiecz się abyś w razie W miał tzw pupochrona 2. W przypadku większego sprzętu spisz wszelkie numery seryjne i możesz zamontować/ukryć nadajnik GPS/Glonas tak aby w razie W móc zlokalizować gdzie to wywędrowało 3. Znajomy ostatnio sprawił sobie system monitoringu z czujkami ruchu, jak tylko kot przejdzie przez podwórze to się to uaktywnia i nagrywa w miejscu centralnym na jakimś dysku i nawet po kilku tygodniach można wrócić do nagrań - do tego możesz dołożyć powiadamianie na SMS lub na MMS, tj. jak coś się dzieje dostajesz zdjęcie z kamery na telefon 4. Najmij ludzi 5. Spuść psy Nie wiem co jeszcze ale pewnie sposobów jest sporo, niestety każdy praktycznie kosztuje ale jak to mówią za darmo to boli gardło Pozdrawiam Quote
Guest Rolnik z Wielkopolski Posted April 3, 2017 Report Posted April 3, 2017 Mnie w ciągu pół roku w 2015 roku okradziono 3 razy na łączną kwotę 30 tys. zł. Raz, po wielkiej batalii z ubezpieczycielem dostałem 12 tys. Odwoływałem się chyba 4 razy. Za każdym razem znaleźli kolejne powody, żeby odmówić wypłaty. W ostatnim piśmie zagroziłem zakończeniem współpracy po wygaśnięciu blisko 60 polis (mam wiele działalności)... Po dwóch dniach pieniądze były na koncie bez żadnego pisma (to doszło dopiero kilka dni później). Po tych wydarzeniach założyłem kamery, kontaktrony na bramach oraz przenośne czujki we wszystkich ciągnikach i innych wartościowych pojazdach (przed załączeniem systemu wieczorem wszystkie pojazdy muszą mieć pozamykane drzwi i okna). Dodatkowo mam powiadomienia na telefon oraz do firmy ochraniarskiej. Przyjeżdżają w ciągu 10 min. od zainicjowania systemu. Od tej pory, odpukać, kradzieże się skończyły... Quote
Guest barszcz Posted April 4, 2017 Report Posted April 4, 2017 Ubezpieczenie większej ilości sprzętu - szczególnie od kradzieży jest drogie. Już taniej wychodzi od pożaru czy innych tego typu kataklizmów. Monitoring i system alarmowy. Wydatek zależy od wybranego rozwiązania, ale dobre systemy można kupić w granicach 1-2 tys zł. Monitoring w podobnej cenie. Przykład zestawu z kamerami, rejestratorem i niezbędnym osprzętem: http://nvr.pl/monitoring-domu Już sama wartość prewencyjna jest tego warta. Gdzieś czytałem ankiety wśród skazanych złodziei, że raczej rezygnują z wejścia gdy widzą alarm lub monitoring. Quote
Guest Znafca Posted February 20, 2018 Report Posted February 20, 2018 Czasami nawet atrapy kamer pomagają Quote
Witek43 Posted December 23, 2021 Report Posted December 23, 2021 Atrapy są ok, ale czemu nie zainstalować prawdziwych? Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.