Jump to content

Pieczarki


Guest Krzysiek

Recommended Posts

Guest Krzysiek
Posted

Witam wszystkich jak wyglada u was sytuacja z pieczarka? Moze ktos chce trochę kupić? Jak z cenami l? Bo u nas na Śląsku teraz słabo. Pozdrawiam

  • 1 year later...
  • 11 months later...
Guest taki typ
Posted

halo, są jacyś pieczarkarze?

 

na mniejszą skalę jeszcze w ogóle ktoś produkuje?

ja powoli już z tego wychodzę, robię sporadycznie, bo to co stało się w branży po wprowadzeniu embarga, to nie wiem czy którakolwiek branża owocowo-warzywna tak ucierpiała jak pieczarkarze.

  • 2 months later...
Posted

witam, chciałbym założyć swoją pieczarkarnie (okolice Piły, od strony Zlotowa) od jakiej powierzchni uprawowej zaczyna się to opłacać? i jakie by były realne koszty założenia takiej pieczarkarni, niektórzy mówią że 1 mln ale mi się wierzyć nie che... Proszę o jakąś poradę :) pozdrawiam. 

Posted

Za mniej niż 1mln nie masz co marzyć, że będziesz zarabiał, ale problem tkwi w odbiorcach, ciężko jest ze zbyt.

Obecnie produkcja na mniejszą skalę niż 1 hala w tygodniu nie ma sensu. To był dobry biznes do momentu jak Rosja brała, sam miałem pieczarki i zająłem się czymś innym, bo przestało się opłacać, koszta nieadekwatne do zarobków, pracy i nerwów oporowo.

Posted

Musisz produkować na luzie, koszta kombajnu, całej elektroniki od utrzymania klimatu itd, chłodnie, zaplecze, co najmniej 6 hal produkcyjnych (na te czasy to i tak jest bardzo mało), nie ładuj się w to, za późno na pieczarkowy biznes od 0.

Guest Pieczarkaz
Posted

Witam. Ja takze zrezygnowalem z pieczarek chociaz uprawy bylo 3600 m2 16 hal. Produkcja z kostki nie luzu. Ale brak odbiorcow mnie wykaczyl na pieczarce brazowej. Teraz hale stoja puste rok czasu i nie wiem na co je przerobic lub zagospodarowac. Wielkopolska

Posted

Ja również praktycznie skończyłem produkcję i zająłem się zupełnie czymś innym, a hale stoją puste.

Pieczarka to biznes obecnie tylko wtedy jak ma się hale pod luz i przynajmniej z 10 hal po 300 metrów najmniej i bezpośredni odbiór na export bądź na market.

Jak trzeba puszczać towar przez skup bądź milion pośredników to już dla producenta nic z tego nie zostaje.

Guest Pieczarkaz
Posted

Jak bym znalazl nowy pewny zbyt to pewno zaczalbym na nowo produkowac. Myslalem aby zaczac produkcje boczniaka.

Posted

Ja gdybym miał stała cenę cały rok i zapewniony też bym produkował, sęk w tym, że znalezienie jednego i drugiego w tych czasach graniczy z cudem.

Zakładanie na pałę i jakoś się sprzeda nie ma sensu, nie ten towar.

Posted

Mazowieckie, okolice Warszawy, biała 4-4,3, ale za ładny towar. Coś delikatnie słabszego zaraz 3,3-3,6.

Export na Siedlcach podobne ceny, ale prawie wszystko idzie w AB.

Brązowa nie wiem.

Posted

jak sadzicie ile może kosztować boczniak królewski na giełdach?oczywiście mowa o pierwszej klasie.

Posted

Przede wszystkim pokaż mi giełdę na której to sprzedasz?
Tam, gdzie to sprzedają to nie wciśniesz się w rynek jak nie dasz ceny, a jak dasz cenę to nie zarobisz i koło się zamyka.

Guest Pieczarkaz
Posted

Wielkopolska biala export tez okolo 4 zl netto pierwsza klasa. A boczniaki w jakich cenach? Chce wlozyc okolo 1000 kostek boczniaka i zobaczyc jak z tym pojdzie. Ale szukam zbytu jeszcze.

Guest Pieczarkaz
Posted

Może ma tu ktoś kontakty na dobrych i solidnych odbiorców pieczarki oraz boczniaka. Albo szuka ktos suszonych pieczarek moge także zaoferowac je w postaci płatka oraz gryzu czy też mąki.

Posted

Lol dlaczego piszesz że tam gdzie to sprzedają to nie wcisciesz się na rynek? Jak nie dasz ceny?A jak dam cenę to nie zarobie? Dlaczego?

Posted

Mam pytanie sprawdźcie na Fb stronę boczniak królewski. I powiedzcie mi ile wziął bym na giełdzie za taki towar?

Posted

No to powiedz mi na jakiej giełdzie chcesz to sprzedawać i ile kg dziennie by Cię zadowoliło?

Masz w ogóle o tym pojęcie, zdajesz sobie sprawę, że giełdy są opanowane przez handlarzy którzy stoją tam 24 na dobę 7 dni w tygodniu?

Nie weźmie od Ciebie taki to sam nie sprzedasz nic albo śladowe ilości.

Posted

I kwestia kluczowa, to nie jest popularne w Polsce, mało kto w ogóle to kupuje.

Posted

Sądzę że na każdej giełdzie.?A to że stoją 24na dobę to o niczym nie świadczy.I jeazcze jedna kwestia ludzie lubią nowości więc może będzie zainteresowanie? 50kg dziennie mi wystarczy?

 

I nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie ale ok.wedlug Ciebie jaką cenę mógłbym wystawić za kg?nawet jeżeli dla Ciebie jest to bezwartosciowe chciałbym usłyszeć twoje zdanie?          

Posted

nie wiem, nie interesuje mnie to po ile można to sprzedać.

w ogóle o czym my rozmawiamy skoro Ty chcesz sprzedawać 50kg dziennie. :D

 

mnie interesuje sprzedaż paletowa w dużym hurcie, a nie drobny detal.

Posted

Jak dla mnie nie ma problemu.Jezeli potrzebujesz?Każdą ilość. Pisząc 50kg odwolywalem się w celach nauczenia marketingu ?Jeżeli potrzebujesz masowej ilości wejdź na moją stronę na FB i instagram.Biczniak Królewski.Ps.KROL JEST TYLKO JEDEN ???

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...