Guest Matuszewski Posted September 22, 2016 Report Posted September 22, 2016 Witam mam problem z zakładem WPPZ Staw odnośnie skrobiowości ziemniaka, badałem na Uniwersytecie Przyrodniczym skrobiowość ziemniaka i wychodzi mi 15.2% 4 próbki a po dostawie ziemniaków do zakładu 13.5% odmiana Tajfun zaznaczam że jest to jedno pole i jedna odmiana teoretycznie nie powinno być takich rozbieżności co wy o tym sądzicie? Nie chce wysuwać pochopnych wniosków ale odnoszę wrażenie że jednym plantatorom kradnie się skrobię a drugim przypisuje i pod stołem jest wszystko dzielone. Dużo do życzenia ma także test całej skrobiowości ziemniaka jest wykonywany niezbyt profesjonalnie chyba jest to celowe zasłanianie wagi itp. Mam też film wkrótce dodam linka na youtube. Quote
Guest Łukasz Posted September 22, 2016 Report Posted September 22, 2016 U mnie odmiana kuras 22% zeszytowo a na zakładzie ledwo co 18% tez zdziwiony byłem Quote
Guest Mirek Posted October 1, 2016 Report Posted October 1, 2016 to prawda już od wielu osób słyszałem, ze zaniżają czasem do przesady, ja sam tez odstawiam do wielu fabryk i w stawie zawsze wychodzi najgorzej, a wszędzie ten sam ziemniak wstawiam Quote
Guest ktos Posted October 1, 2016 Report Posted October 1, 2016 (edited) staw to ... tez tam odstawiam i jeszcze do niechlowa i bronislawia tam juz lepiej Edited October 1, 2016 by IGRiT usunięto niedozwolone treści Quote
Guest Alojzy Posted October 5, 2016 Report Posted October 5, 2016 odstawiłem auto tajfuna z owacją do trzemeszna skrobia wyszła 14.8 to chyba niezle Quote
Guest Karol Posted October 5, 2016 Report Posted October 5, 2016 14,8 to nie zle? ja mam 18-19 na investorze Quote
Guest alojzy Posted October 5, 2016 Report Posted October 5, 2016 Chodziło mi o skrobie w tajfunie, za duzo wiecej nie zrobi a jest to ziemniak jadalny a nie przemysłowy. Quote
Guest LIS Posted October 16, 2016 Report Posted October 16, 2016 kumpel w srode byl w niechlowie z inwestorem mial 21,4 skrobi wydajnosc okolo 30 t to chyba niezle Quote
Guest Korespondent Posted December 30, 2016 Report Posted December 30, 2016 Pewnie że nieźle, trzeba uprawiać typowe odmiany skrobiowe i wymieniać sadzeniaki żeby się nie wyrodziły to skrobia będzie, a jak sadzicie po 8lat tą samą odmianę to się nie dziwię że masz 13,5% skrobi Matuszewski. Quote
Guest Dariusz Posted May 9, 2017 Report Posted May 9, 2017 jak to jest z ziemniakami skrobiowymi? Macie teraz problem że słaba wiosna i nie ma jak sadzić? albo gniją w ziemii? Quote
Guest Producent Posted August 28, 2017 Report Posted August 28, 2017 Witam kolegów. Oddawaliście już do Stawu? Podobno próby biorą sondą i walą duże zanieczyszczenia. Ja dostarczam dopiero po 10 września to na razie nic nie wiem. Quote
Guest CHłop Posted September 23, 2017 Report Posted September 23, 2017 Wczoraj pojechały do Stawu i zanieczyszczenia ponad 8% !!! gdzie mogło być góra 2 % i jak to nazwać , znajomy mówił że trzeba im "smarować" ,czyli mam płacić za własne ziemniaki ? Quote
Guest rolnik wielkopolska Posted September 24, 2017 Report Posted September 24, 2017 Odstawiam ziemniaki frytkowe gdzie do potrąceń zanieczyszczeń zaliczają się poza ziemią i kamieniami również ziemniaki zazieleniałe oraz uszkodzone. Na blisko 50 samochodów poziom zanieczyszczeń wahał się pomiędzy 2 a 6 %. Na tym samym polu były też ziemniaki skrobiowe. Kopane były tym samym kombajnem i tą samą liczbą osób na kombajnie. Jakie były zanieczyszczenia? Od 8 do 18 %.... A nie potrąca się tam za zazielenione i uszkodzone ziemniaki.... Co to oznacza? Odpowiedźcie sobie sami... Quote
Guest Gość Posted September 25, 2017 Report Posted September 25, 2017 A po ile odstawiacie, że Wam te 5 procent tak szkodzi ? Myślałem że w kiepskim roku to skrobiowe dobrze wychodza Quote
Guest rolnik wielkopolska Posted September 25, 2017 Report Posted September 25, 2017 A po ile odstawiacie, że Wam te 5 procent tak szkodzi ? Myślałem że w kiepskim roku to skrobiowe dobrze wychodza Nie ma znaczenia w jakich cenach sprzedajemy. Chodzi o uczciwość i rzetelność. To, że jest kiepski rok ma powodować, że możemy być oszukiwani? Quote
Guest rolnik Posted November 3, 2017 Report Posted November 3, 2017 jakie ceny proponują? 30 groszy mi dali Quote
Guest lli Posted November 4, 2017 Report Posted November 4, 2017 30 groszy mi dali To jaka skrobie miales Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.