Jump to content

Ziemniaki Skrobiowe WPPZ STAW problem za mała skrobia


Recommended Posts

Guest Matuszewski
Posted

Witam mam problem z zakładem WPPZ Staw odnośnie skrobiowości ziemniaka, badałem na Uniwersytecie Przyrodniczym skrobiowość ziemniaka i wychodzi mi 15.2% 4 próbki a po dostawie ziemniaków do zakładu 13.5% odmiana Tajfun zaznaczam że jest to jedno pole i jedna odmiana teoretycznie nie powinno być takich rozbieżności co wy o tym sądzicie? Nie chce wysuwać pochopnych wniosków ale odnoszę wrażenie że jednym plantatorom kradnie się skrobię a drugim przypisuje i pod stołem jest wszystko dzielone. Dużo do życzenia ma także test całej skrobiowości ziemniaka jest wykonywany niezbyt profesjonalnie chyba jest to celowe zasłanianie wagi itp. Mam też film wkrótce dodam linka na youtube.

Posted

U mnie odmiana kuras 22% zeszytowo a na zakładzie ledwo co 18% tez zdziwiony byłem

Posted

to prawda już od wielu osób słyszałem, ze zaniżają czasem do przesady, ja sam tez odstawiam do wielu fabryk i w stawie zawsze wychodzi najgorzej, a wszędzie ten sam ziemniak wstawiam  

Posted (edited)

staw to ... tez tam odstawiam i jeszcze do niechlowa i bronislawia tam juz lepiej

Edited by IGRiT
usunięto niedozwolone treści
Guest Alojzy
Posted

odstawiłem auto tajfuna z owacją do trzemeszna skrobia wyszła 14.8 to chyba niezle

Guest alojzy
Posted

Chodziło mi o skrobie  w tajfunie, za duzo wiecej nie zrobi a jest to ziemniak jadalny a nie przemysłowy.

  • 2 weeks later...
Posted

kumpel w srode byl w niechlowie z inwestorem mial 21,4 skrobi wydajnosc okolo 30 t to chyba niezle

  • 2 months later...
Guest Korespondent
Posted

Pewnie że nieźle, trzeba uprawiać typowe odmiany skrobiowe i wymieniać sadzeniaki żeby się nie wyrodziły to skrobia będzie, a jak sadzicie po 8lat tą samą odmianę to się nie dziwię że masz 13,5% skrobi Matuszewski.

  • 4 months later...
Guest Dariusz
Posted

jak to jest z ziemniakami skrobiowymi? Macie teraz problem że słaba wiosna i nie ma jak sadzić? albo gniją w ziemii?

  • 3 months later...
Guest Producent
Posted

Witam kolegów. Oddawaliście już do  Stawu?

Podobno próby biorą sondą i walą duże zanieczyszczenia. Ja dostarczam dopiero po 10 września to na razie nic nie wiem.

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Posted

Wczoraj pojechały do Stawu i zanieczyszczenia ponad 8% !!! gdzie mogło być góra 2 % i jak to nazwać , znajomy mówił że trzeba im "smarować" ,czyli mam płacić za własne ziemniaki ?

Guest rolnik wielkopolska
Posted

Odstawiam ziemniaki frytkowe gdzie do potrąceń zanieczyszczeń zaliczają się poza ziemią i kamieniami również ziemniaki zazieleniałe oraz uszkodzone. Na blisko 50 samochodów poziom zanieczyszczeń wahał się pomiędzy 2 a 6 %. Na tym samym polu były też ziemniaki skrobiowe. Kopane były tym samym kombajnem i tą samą liczbą osób na kombajnie. Jakie były zanieczyszczenia? Od 8 do 18 %.... A nie potrąca się tam za zazielenione i uszkodzone ziemniaki.... Co to oznacza? Odpowiedźcie sobie sami...

Posted

A po ile odstawiacie, że Wam te 5 procent tak szkodzi ? Myślałem że w kiepskim roku to skrobiowe dobrze wychodza

Guest rolnik wielkopolska
Posted

A po ile odstawiacie, że Wam te 5 procent tak szkodzi ? Myślałem że w kiepskim roku to skrobiowe dobrze wychodza

Nie ma znaczenia w jakich cenach sprzedajemy. Chodzi o uczciwość i rzetelność. To, że jest kiepski rok ma powodować, że możemy być oszukiwani?

  • 1 month later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...