Guest Michal Posted September 26, 2017 Report Posted September 26, 2017 Witam jakie macie wydajnoci ? U mnie jest 30ton z ha i sporo zgnitych Quote
Guest antek Posted September 26, 2017 Report Posted September 26, 2017 Irga 50t/ha sporo zgnitych Quote
Guest kocur Posted September 26, 2017 Report Posted September 26, 2017 Tak jasne, irga 50 ton z kamieniami, łętami i ziemią. Quote
Guest Jacek Posted September 26, 2017 Report Posted September 26, 2017 Vineta handlowego 35-40 ton/ha, dobre 20 lezy zielonych po wykopaniu w polu , te sierpniowe ulewy rozmyly rzedy Quote
Guest Rolnik Posted September 26, 2017 Report Posted September 26, 2017 W sierpniu było 50 ton, teraz zostało 30 ton, 20 ton poszło się jeb.ć, wrześniowe deszcze zrobiły smród na polu. Teraz rekompensata to tylko cena dwa razy do góry przynajmniej musi iść. Quote
Guest chłopina Posted October 28, 2017 Report Posted October 28, 2017 Witam ja miałem 3 odmiany wsadzone . przy nie sprzyjających warunkach wychodziło z odmian wineta i santina około 33-35ton z hektara . Jedna mi dała grubo ponad 40 ale jeszcze nie jest wszystko przeważone . Ale co odmiana to odmiana nikt mi nie powie. Ta trzecia odmiana mimo ze była klasy ziemia 4-6 to wszędzie były duże czy na górkach piaszczystych wszędzie nie ma znaczenia rośnie kapitalnie nie odmładzają się jak inne jak jest susza toleruje brak wody. Oczywiście mowa od odmianach jadalnych. Quote
Guest Gość Posted October 28, 2017 Report Posted October 28, 2017 Ja rozbieżność w Satinie miałem od 38 do 59 ton z ha bez deszczowania. Quote
Guest Gość Posted October 28, 2017 Report Posted October 28, 2017 W sierpniu było 50 ton, teraz zostało 30 ton, 20 ton poszło się jeb.ć, wrześniowe deszcze zrobiły smród na polu. Teraz rekompensata to tylko cena dwa razy do góry przynajmniej musi iść. odnośnie ogród w 2012 r miałem 50 ton ale ciagle mie mogę dojść co zrobiłem teraz mie mogę przekroczyć 40 Quote
Guest Gość Posted October 28, 2017 Report Posted October 28, 2017 odnośnie ogród w 2012 r miałem 50 ton ale ciagle mie mogę dojść co zrobiłem teraz mie mogę przekroczyć 40chodxilo o irga Quote
Guest uu Posted October 28, 2017 Report Posted October 28, 2017 Ja rozbieżność w Satinie miałem od 38 do 59 ton z ha bez deszczowania. Ja santine sadziłem już 4 raz od centrali.a ona bardzo szybko się wyradza tamtym rokiem się ucieszyłem i nic nie kupowałem z sadzeniaków nowych posadziłem stare. Rok temu na dobrym kawałku podeszło mi pod 60 ton tylko jak w Santinie rosną bardzo duże bulwy, na górkach na piskach nie były za gróbę w dołkach ładne nie są odporne na suszę ale nie ma co narzekać. Quote
Guest bytom Posted November 2, 2017 Report Posted November 2, 2017 Jestem z Bytomia ziemniaki w tym roku miałem bardzo lichę późno wsadziłem i do tego susza dała o sobie znać.z 3 hektarów wyszło mi nie całe 50 ton. Jadalnego z tego jest około 18 ton. reszta to sadzeniak i paszowy. Dużo jest przeżartych przez pędraki i drutowce.Cena co rozwoziłem na Ziemę 80 groszy w wrześniu już sprzedałem wszystko. Rok pod względem ceny bardzo dobry a urodzaj słaby w październiku też miałem jeszcze sporo zamówień ale już nie ma towaru. w tamtym było bardzo cieżko jeśli ktoś jest z okolic mogę dać namiary . Quote
Guest Rafał sieradz Posted December 11, 2017 Report Posted December 11, 2017 Od 45 do 55 /ha. Lord denar i melody Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.