Jump to content

Jaka Wydajnosc Z Ha Sezon 2017?


Recommended Posts

Posted

Vineta handlowego 35-40 ton/ha, dobre 20 lezy zielonych po wykopaniu w polu , te sierpniowe ulewy rozmyly rzedy

Posted

W sierpniu było 50 ton, teraz zostało 30 ton, 20 ton poszło się jeb.ć, wrześniowe deszcze zrobiły smród na polu. Teraz rekompensata to tylko cena dwa razy do góry przynajmniej musi iść.

  • 1 month later...
Guest chłopina
Posted

Witam ja miałem 3 odmiany wsadzone . przy nie sprzyjających warunkach wychodziło z odmian wineta i santina około 33-35ton z hektara . Jedna mi dała grubo ponad 40 ale jeszcze nie jest wszystko przeważone  . Ale co odmiana to odmiana nikt mi nie powie. Ta trzecia odmiana mimo ze była klasy ziemia 4-6 to wszędzie były duże czy na górkach piaszczystych wszędzie nie ma znaczenia rośnie kapitalnie nie odmładzają się jak inne jak jest susza toleruje brak wody. Oczywiście mowa od odmianach jadalnych.

Posted

Ja rozbieżność w Satinie miałem od 38 do 59 ton z ha bez deszczowania.

Posted

W sierpniu było 50 ton, teraz zostało 30 ton, 20 ton poszło się jeb.ć, wrześniowe deszcze zrobiły smród na polu. Teraz rekompensata to tylko cena dwa razy do góry przynajmniej musi iść.

odnośnie ogród w 2012 r miałem 50 ton ale ciagle mie mogę dojść co zrobiłem teraz mie mogę przekroczyć 40
Posted

odnośnie ogród w 2012 r miałem 50 ton ale ciagle mie mogę dojść co zrobiłem teraz mie mogę przekroczyć 40

chodxilo o irga
Posted

Ja rozbieżność w Satinie miałem od 38 do 59 ton z ha bez deszczowania.

Ja santine sadziłem już 4 raz  od centrali.a ona bardzo szybko się wyradza  tamtym rokiem się ucieszyłem i nic nie kupowałem z sadzeniaków nowych posadziłem stare. Rok temu na dobrym kawałku podeszło mi pod 60 ton tylko jak w Santinie rosną bardzo duże bulwy, na górkach na piskach nie były za gróbę w dołkach ładne nie są odporne na suszę ale nie ma co narzekać.

Posted

Jestem z Bytomia ziemniaki w tym roku miałem bardzo lichę późno wsadziłem i do tego susza dała o sobie znać.z 3 hektarów wyszło mi nie całe 50 ton. Jadalnego z tego jest około 18 ton. reszta to sadzeniak i paszowy. Dużo jest przeżartych przez pędraki i drutowce.Cena co rozwoziłem na Ziemę 80 groszy w wrześniu już sprzedałem wszystko. Rok pod względem ceny bardzo dobry a urodzaj słaby w październiku też miałem jeszcze sporo zamówień ale już nie ma towaru. w tamtym było bardzo cieżko jeśli ktoś jest z okolic mogę dać namiary .

  • 1 month later...

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...